Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Kuyumcu hassasiyeti ile ilerliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz Kürtler'i değil terör örgütünü hedef alıyoruz. En büyük desteği Suriyeli Kürtler'den alıyoruz. Kuyumcu hassasiyeti ile çalışıyor, tek masumun burnunun bile kanamaması için gayret gösteriyoruz
Bu haber 2019-10-14 08:57:37 eklenmiş ve 143 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Dolmabahçe Ofisi'nde gazete, televizyon ve ajansların yöneticileriyle bir araya geldi. Barış Pınarı Harekâtı'yla ilgili bilgiler paylaşan Erdoğan gündeme ilişkin önemli mesajlar verdi:
* Bölücü terör örgütü, Amerika tarafından 30 bin kamyonluk silah, mühimmat ve araç gereç teçhiz edilmiş olmasına rağmen ciddi bir direniş ortaya koyamamıştır. En son geçen hafta 400 kamyon daha silah verildi. Resulayn ve Tel Abyad'ın ardından Ayn El Arab ve Haseke tarafını kontrol altına alacağız.

KİLİSEDEN SALDIRIYORLAR
* Sadece belli bir bölgeyi kontrol altına almayı değil, aynı zamanda bunu askerlerimizi ve Suriye Milli Ordusu saflarından savaşan kardeşlerimizi en az riske atarak yapmak istiyoruz. Teröristlerin karşımızda dayanmayacağını zaten biliyorduk. Önemli olan en az kayıpla, en az acıyla bu süreci tamamlamak. Nitekim sahada askerlerimizin ve Suriye Milli Ordusu'nun, karşısında duramayan hainler, sınırlarımıza yakın yerlerden havan ve roketlerle sivil vatandaşlarımızı hedef alıyor. Türkiye'nin henüz operasyon başlatmadığı yerleri seçiyorlar. Saldırıları park, hastane, ibadethane, sokak gibi sivillerin bulunduğu yerlerden yapıyorlar. Amaçları Türkiye'nin karşılık vermesi halinde sivil kayıplar ortaya çıkmasını sağlamaktır. Kilise içinde atış yaptıkları bile vaki. Ancak biz kiliseye karşı bir harekatta bulunsak, bu defa bunu söyleyecekler, "Bak gittiler Kiliseyi vurdular." Masumların kanı üzerinden kendilerine propaganda malzemesi üretmeye çalışıyorlar. Elbette biz bu oyuna gelmedik, gelmeyeceğiz. Gerekirse 100 tane sivilin arkasındaki tek bir teröristi tespit edip tereyağından kıl çeker gibi onu etkisiz hale getirebilecek tecrübeye, teknolojiye ve ahlaka sahibiz.

ERDOĞAN'DAN MERKEL'E:
YOKSA TERÖR ÖRGÜTÜNÜ NATO'YA ALDINIZ DA BENİM Mİ HABERİM YOK
* Harekât başladıktan sonra Türkiye içinde ve uluslararası alanda kimlerin nerede durduğunu görme imkanı elde ettik. Bu meşru operasyonu, işgal olarak tanımlayacak kadar şuurunu kaybetmiş ülkeler çıktı. Ülkemizi ekonomik yaptırımlar ve silah ambargoları gibi konularla tehdit edenlere rastlıyoruz. Türkiye'yi, bu tür tehditlerle yolundan döndürebileceklerini sananlar çok yanılıyorlar. Bu konunun ülkemiz ve milletimiz için taşıdığı önemin hala anlaşılamadığını görüyorum.
* Alman Dışişleri Bakanı "Türkiye'ye silah satışını durduracağız" dedi. Bir başka ülke de aynı açıklamayı yaptı. Az önce Şansöyle Merkel'e söyledim. "Bak, Dışişleri Bakanınız bu ifadeyi kullanıyor. Bunu ne ile izah edeceksiniz" dedim. "Biz, sizinle NATO'da müttefik miyiz, değil miyiz? Yoksa terör örgütünü NATO'ya aldınız da benim haberim mi yok?" dedim. Siz, bizden yana mısınız, yoksa terör örgütünden yana mısınız?
* Bir terörle mücadele nasıl yapılır bunun tartışmalarını yapıyoruz, öbür taraftan geliyorsunuz bu terör örgütünün yanında yer alıyorsunuz. Amerika kalkıyor 30 bin TIR silah, araç, gereç, mühimmat Irak üzerinden bunları terör örgütüne gönderiyor. Şu anda, bu silahlarla terör örgütü bize karşı savaşıyor.

TOPUNUZ BİR TÜRKİYE ETMEZSİNİZ
* (Arap Ligi'nde karar alan ülkeler) Enteresan olan şey şu: Bu bölge, siz Arap Ligi'siniz. Biz şimdi burada bu teröristlerle mücadeleyi verirken kimleri kurtarıyoruz? Yerlerinden edilmiş Arapları kurtarıyoruz. Rejim aslında YPG/PYD'yi de savunmuyor. Tam olumsuz onlara karşı açıklamaları var rejimin. Bütün bunlar ortada iken Arap Ligi kalkıyor Türkiye aleyhine karar çıkartıyor.
* Şimdi bunlara ne denir? Sizin topunuz bir araya gelseniz zaten bir tane Türkiye etmezsiniz. Buna rağmen siz petrolünüzle konuşuyorsunuz, dolarınızla konuşuyorsunuz ve belli takıntılarınız var, bu takıntılara dayalı olarak konuşuyorsunuz. Ama Türkiye duruşu ile konuşuyor. 'Nereye ne kadar dolar verirsek oradan ne cevap alırız' siz buna bakıyorsunuz, bizim böyle bir derdimiz yok. Biz şu andaki duruşumuzla herhangi bir ülkeyi değil, mazlumların hakkını almak için bu mücadeleyi sürdürüyoruz.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ