Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Macron ve Merkel: 'Türkiye bölgeden derhal çekilmeli'

Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron ile Almanya Başbakanı Angela Merkel, Barış Pınarı Harekatı'na yönelik ortak bir açıklama yaparak, şu küstah çağrıda bulundular: "Türkiye Suriye'nin Kuzeyi'ndeki saldırılarına derhal son vermeli."
Bu haber 2019-10-14 08:54:16 eklenmiş ve 156 kez görüntülenmiştir.

Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron ile Almanya Başbakanı Angela Merkel ortak bir açıklama düzenleyerek, şanlı Türk Ordusu'na Suriye'den çekilme çağrısı yaptı.

Tsk tarafından Suriye'nin Kuzeyi'ndeki terör örgütlerine yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nı 'saldırı' olarak değerlendiren Almanya Başbakanı ile Fransa Cumhurbaşkanı ortak bir açıklama yaptı.

Başbakan Merkel ile Cumhurbaşkanı Macron, açıklamalarında şunları söyledi:

"Türkiye tarafından başlatılan bu saldırı derhal sonlandırılmalı. Söz konusu saldırılar sürdürülemez bir insani durum ortaya koyuyor."

"Türkiye'nin bölgedeki ihlali uluslararası alarma neden olurken Trump'ın bir grup askerini de bölgeden çekmesi sürpriz oldu."

"Türkiye'nin bölgedeki saldırıları İslam Devleti'nin yeniden ortaya çıkmasına yardım etmeyi amaçlıyor. Buradan Türkiye ve ABD liderlerine sesleniyoruz. Türkiye Kuzey Suriye'deki eylemine bir an önce son vermeli."

 

 

yeniakit

ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ