Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Türkiye Suriye konusunda haklı

Bild gazetesine bir makale kaleme alan Almanya eski Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, “Türkiye’nin önerdiği uçuşa yasak bölge oluşturulmaması hataydı” dedi
Bu haber 2019-10-10 09:21:57 eklenmiş ve 225 kez görüntülenmiştir.

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde bir terör koridoru oluşmasına izin vermeyeceğini ve askeri operasyon yapacağını açıklaması, terör sevicileri panikletti. Alman siyasileri, PKK'nın yok olacağı korkusuyla birbirinden saçma açıklamalarda bulunurken, en aklıbaşında yorum, Almanya'nın eski Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'den geldi. Gabriel, Suriye konusunda hataların Obama döneminde başladığını belirterek, Türkiye'ye hak verdi.

 

TÜRKİYE İZİN VERMEZ
Gabriel, "Obama, ABD askerlerini çekip orada oluşan boşluğu doldurmak için YPG ile işbirliği yaptı. Obama tüm yalanlamalara rağmen Suriye'nin kuzeyini PKK'nın Suriye kolu olan YPG'nin kontrol edeceğini tabii ki biliyordu. Türkiye'nin hiçbir zaman Suriye sınırında bir PKK devleti kurulmasına izin vermeyeceğini tüm tarafların biliyor olması gerekirdi" diye konuştu.

KEŞKE TÜRKLERİ DİNLESEYDİK
Oluşan boşluğa PKK/YPG'nin yerleşmesine Türkiye'nin asla müsaade etmeyeceğini vurgulayan Gabriel, "Türkiye o nedenle 2018'de Afrin'e girdi" dedi. Avrupa Birliği'ni sessiz kalmakla suçlayan Gabriel, "Esad'ın kendi halkına bomba yağdırmaması için Türkiye'nin önerdiği uçuşa yasak bölge oluşturulması bile, Almanya'nın da aralarında olduğu birçok ülke tarafından reddedildi. Geriye dönüp bakıldığında, bu bir hataydı" dedi.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ