Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Artık herkes uyandı! HDP’nin işi çocuk kaçırmaktır

HDP il binası önünde 32 gündür süren evlat nöbetindeki aileler, PKK’nın hedefinde olmasına rağmen mücadelelerini sürdürüyor.
Bu haber 2019-10-05 09:18:40 eklenmiş ve 221 kez görüntülenmiştir.

5 Eylül’den bu yana eylemde yer alan babalardan Şeyhmus Kara, “HDP, hiçbir açıklama yapmadı şu güne kadar. Bunların işi çocuk kaçırmaktır. Artık herkes uyandı” dedi.

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocuklarına kavuşmak için HDP İl Başkanlığı önünde sürdürdüğü oturma eylemi 32’nci günde de devam etti. Türkiye’nin dört bir yanından 51 ailenin evlatlarına kavuşmak için umutla bekleyişi sürerken, terör örgütü PKK da rahat durmuyor.

AİLELERİ SİLAHLA TEHDİT ETTİLER

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Denetim Komisyonu Türkiye eş raportörleri Jakob Wienen ve Yoomi Renström, oturma eylemi başlatan Diyarbakır annelerini ziyaret etti. Baba Süleyman Aydın, raportörlere tehdit edildiklerini anlattı.

PKK’lı teröristlerin, oturma eylemi yapan aileleri başlarına silah dayayarak tehdit ortaya çıktı. Kaçırılan oğlu için eylem yapan Süleyman Aydın, önceki gün kendilerini ziyaret eden Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Türkiye Eş Raportörlerinden Jacob Wienen’e, PKK’lı teröristlerin, HDP binasının önüne gittikleri taktirde önce çocuklarını, sonra da kendilerini öldürmekle tehdit ettiğini söyledi.

“BUNLARIN İŞİ ÇOCUK KAÇIRMAKTIR!”

İstanbul’da polis memuruyken, Muş’ta kardeşinin düğün konvoyuyla memleketine döndüğü sırada, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yol kesen teröristlerce kaçırılan oğlu Vedat (28) için Mardin’den gelen Şeyhmus Kara, 5 Eylül’den beri oturma eylemini sürdürüyor. Kaya, “HDP, hiçbir açıklama yapmadı şu güne kadar. Bunları zaten biz muhatap almıyoruz. Bunların işi; çocuk kaçırmaktır, polislerin yolunu kesmektir, küçük çocukları dağa kaçırmaktır. Bunların işi, gücü hep yalan. Bir de diyor ki ‘Ben Kürtlerin temsilcisiyim’. Hadi oradan. Sen Kürtleri temsil edemezsin. Artık herkes uyandı. Kimse sizi muhatap bile almıyor. Bunlar Kürtleri temsil etmiyor” dedi.

 

dirilişpostası

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ