Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

CHP’li belediyelerden vergisini ödemeyenlere tehditli mesaj

Adana’da CHP tarafından yönetilen belediyeler emlak vergisini tahsil etmek için vatandaşın cep telefonlarına haciz tehditli mesaj gönderdi. Vatandaşlar, “Tefeciliğe soyundular” diyerek tepki gösterdi
Bu haber 2019-10-03 09:24:26 eklenmiş ve 137 kez görüntülenmiştir.

Adana'nın CHP'li Seyhan ve Çukurova belediyeleri emlak vergisi borçlarını ödemeyenlere gönderdikleri mesajlarla büyük tepkiye neden oldu. "Vadesi geçmiş borcunuz bulunmaktadır. Ödenmemesi durumunda istenmeden de olsa yasal işlemler başlatılmak zorunda kalınacaktır" mesajını alan vatandaşlar, "Resmen soyguna çıktılar" dediler.TEHDİTLİ MESAJ
31 Mart seçimlerinden sonra koltuğa oturur oturmaz damadını özel kalem müdürlüğe atamasıyla gündeme gelen Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ile Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in talimatlarıyla vergisini ödemeyen vatandaşlara Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından adeta tehdit içeren mesajlar atıldı. Vergi borçlarını ödemedikleri için gelen mesajla hacizle karşı karşıya kalacaklarını öğrenen vatandaşlar isyan etti."BU MU SİZİN DEMOKRATLIĞINIZ"
Seyhan belediyesinden gelen mesajı okuduğunda adeta şok yaşadığını söyleyen market işletmecisi Muhittin Soylu (52), "Tamam vergi borcumuz var biz bunu inkar etmiyoruz. Ama yasal işlem yapılacak olması ne demek? Sen benim vergi borcumdan dolayı gelip haciz işlemi yapamazsın. Yapılandırmaya gidebilirsin. Borcun hepsini ödememizi istiyorlar. Bir de sosyal demokratlıktan bahsediyorlar. Bu mu sizin sosyal demokratlığınız?" diye tepkisini dile getirdi."İNSANLARI TACİZ EDİYORLAR"
Mesaj geldikten 5 gün sonra Seyhan Belediyesine giderek vergi borcunu ödeyen ve makbuzları gösteren Fatma Engez ise, "Mesajı okuduğumda paniğe kapıldım. Evime haciz göndermemeleri için bin 390 lira olan borcumu faiziyle birlikte bin 490 lira olarak ödedim. Yıllardır vergi borcu ödüyorum ilk kez böyle bir mesajla karşılaştım. İnsanları taciz etmeye gerek yok" dedi.

 
 
sabah gazatesi
ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ