Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Canan Kaftancıoğlu Şişli’ye kayyum atadı

Krizlerin partisi CHP’de şimdi de “kayyum” krizi patladı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu Şişli İlçe teşkilatı ile ilgili olarak aldığı görevden alma kararı ortalığı karıştırdı.
Bu haber 2019-10-02 08:47:48 eklenmiş ve 179 kez görüntülenmiştir.

Yargılandığı davada 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'ndan skandal bir karar daha. CHP Şişli İlçe Başkanı Veli Çelik ve yönetim kurulu görevden alındı. Haber kısa sürede parti içinde geniş yankı buldu.

ELEŞTİRDİĞİ İŞİ YAPTI VE KAYYUM ATADI!

Kendisine karşı bir aday çıkarabileceği endişesiyle atılan bu adım, CHP'de kayyum uygulaması olarak nitelendirildi.

 

Konuyu değerlendiren Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, "Kongreye gidiş sürecinde yapılan bu uygulama oldukça manidar. Edindiğim bilgilere göre CHP'de İstanbul İl Teşkilatı için kongreye gidildiği bir süreçte Canan Kaftancıoğlu, kendisine rakip çıkarabileceğini düşündüğü Şişli İlçe Teşkilatı yönetimini görevden alıyor. İstanbul'un diğer ilöelerinde de Canan Kaftancıoğlu'nun kendine rakip gördüğü isimlere karşı benzer hamlelerde bulunacağı da konuşulanlar arasında.

Hiçbir açık gerekçe göstermeden ilçe yönetimini görevden alması, Kaftancıoğlu'nun her zaman karşı çıktığı şekilde bir kayyum ataması olarak değerlendiriliyor" dedi.

 

Canan Kaftancıoğlu, CHP Şişli İlçe Başkanı Veli Çelik yönetimini görevden almak için "kayyum" olarak CHP İstanbul İl Yöneticisi Özgür Akat'ı görevlendirdi.

 

CHP'deki bu kayyuma parti yönetiminden nasıl bir tepki geleceği merak ediliyor.

YENİ YÖNETİM KONGREYE KADAR DEVAM EDECEK

 

İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesinde siyasete başlayan Özgür Akat il yönetimine girmişti. CHP Genel Merkezi, CHP İstanbul İl Başkanlığındaki Canan Kaftancıoğlu ve CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu, yeni bir yönetim ataması bekleniyor. Yeni yönetim CHP Şişli ilçesini kongreye kadar yönetecek.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ