Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Mansur Yavaş, 15 Temmuz gazisinin de ekmeğiyle oynadı

CHP'li belediyelerin başlattığı işçi kıyımından 15 Temmuz gazisi Muhammet Hanifi Adaş da nasibini aldı. Devlet Övünç Madalyasına layık görülen Övünç, Ankara'nın CHP'li Başkanı Mansur Yavaş tarafından "Gaziliğin bizi ilgilendirmez" denilerek gönderildiği öğrenildi.
Bu haber 2019-09-28 09:28:12 eklenmiş ve 161 kez görüntülenmiştir.

"Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız" vaadiyle görevi devralan CHP'li belediyelerin işçi kıyımları tüm hızıyla devam ediyor.

CHP ve HDP’li belediye başkanlarının göreve gelir gelmez ilk icraatları çalışanların ekmeğiyle oynamak oldu. Bu belediyelerden birisi de Ankara Büyükşehir Belediyesi. İşçi kıyımı için düğmeye basan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 65 işçinin işine son verdi. Kapı önüne koyulan 65 kişi arasında 15 Temmuz gazisi Muhammet Hanifi Adaş da yer alıyor.

 

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, CHP’li ve HDP’li belediye başkanları 31 Mart Seçimleri'nin ardından, aralarında şehit yakınlarının da bulunduğu binlerce kişiyi işten çıkardı. İstanbul’da başlayan işçi çıkarma furyası geçtiğimiz haftalarda Ankara’ya da sıçramıştı. CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 65 kişiyi kapının önüne koymuştu.

 

25 yıllık emeği var

Seçimlerde önce “İşçilerin ekmekleriyle oynayan alçaktır” ifadesini kullanan Yavaş’ın çıkardığı işçiler arasında bir de gazi bulunuyor. 15 Temmuz gazisi Muhammet Hanifi Adaş da işsiz bırakıldı.

 

Yeniakit

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ