Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Erdoğan’da IMF ile görüşen CHP ve İYİ Parti’ye tepki: Kimden neyi kaçırıyorsunuz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu için gittiği New York’tan ayrılmadan önce beraberindeki gazetecilerin sorularını yanıtlarken CHP ve İyi Parti’nin IMF ile görüşmesini “Kimden neyi kaçırıyorsunuz?” ifadeleriyle eleştirdi.
Bu haber 2019-09-27 09:06:52 eklenmiş ve 150 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP ve İyi Parti yetkililerinin IMF heyeti ile Ankara’da bir otelde görüşmesini değerledirdi. “Kimden neyi kaçırıyorsunuz?” ifadesini kullandı. “IMF’nin temsilcileri sizi muhatap alacaklarsa, gelsinler makamınızda ziyaret etsinler.” dedi.

IMF, SİZİ MUHATAP ALACAKSA MAKAMINIZDA ZİYARET ETSİN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben niye görüştüler diye de bir derdin içerisinde değilim. Görüşmüşler, görüşmemişler o ayrı bir konu. Tamam da kimden neyi kaçırıyorsunuz? Bu noktada kaçmaya gerek yok ki. Bir defa IMF’nin temsilcileri size hakikaten muhatap alacaklarsa gelsin sizi makamınızda ziyaret etsin. Niye gidip otellerin odalarında, lobilerde ki geçmişte lobileri biliriz, oralarda görüşmeler yapıyorsunuz. Tabi bizi üzen budur. Bunlar, bu milletin kimliğine, kişiliğine yakışan şeyler değil.” dedi.

 “IMF’YE BORCU BİZ 2013’TE SIFIRLADIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ziyaretinde gazetecilere açıklamalar yaptı. Tartışmalara neden olan IMF, CHP ve İyi Parti görüşmesini eleştirdi. IMF’ye olan borcun AK Parti iktidarında bitirildiğini hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Muhalefet, iktidarı nasıl yaralarız? Nasıl Türkiye’deki ekonomiyi farklı bir şekilde gösteririz? hesabı üzerinden sürekli yalan, iftira atıyor. IMF’nin kapısını ilk çalan İnönü’dür, onların dönemlerinde başladı. Bu zihniyet devam etti ama biz avucumuzda 23,5 milyar dolar borç bulduk. Ondan sonra da süratle dedik ki, biz bu işi ne yapıp edip sıfırlayacağız. 2013 mayısında da sıfırladık, kurtulduk.” değerlendirmesinde bulundu.

 

“BU UYGULAMALAR PKK, FETÖ MANTIĞI İLE OLUŞTURULUYOR”

Berlin’de HDP, CHP ve İyi Parti’den de isimlerin olduğu Türkiye karşıtı toplantı soruldu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a. “Bu kişilerin Türkiye’nin yapısı ile yakından uzaktan alakası yok.” dedi, eleştirdi;

“Ben inanıyorum ki şu anda bu ittifak içerisinde yer alanlar da milletimize bunun hesabını verecek. Zaten bu uygulamaların hepsi de malum FETÖ, PKK, DHKP-C terör örgütlerinin mantığı ile oluşturuluyor ve ne yazık ki birileri de bunların değirmenine su taşıyor. Bu işin, gidip de Hans’ın, George’un önünde Türkiye’yi yalan yanlış şekilde anlatıp şikayet eden insanlarla olması da söz konusu değildir. Allah ıslah etsin.”

 

dirilişpostası

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ