Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İBB’den kovulan işçiler CHP önünde eylemde

İBB’den çıkartılan bir grup işçi, CHP İstanbul İl Binası önünde oturma eylemine başladı. İşçiler yeniden işlerine dönene kadar eylemi sürdüreceklerini söyledi
Bu haber 2019-09-17 09:14:04 eklenmiş ve 290 kez görüntülenmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından İSPARK, İSTAÇ, BELTUR, BELBİM, Medya A.Ş., İSFALT ve İSTGÜVEN şirketlerindeki görevlerine son verilen bir grup işçi, dün CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlattı.
Ellerinde "Ey Kılıçdaroğlu namus sözün seçime kadar mıydı?", "Ey İmamoğlu hani kimse işinden olmayacaktı?" yazılı dövizler bulunan işçiler günlerdir devam eden ilgisizlikten şikâyet etti. İşçilerin eylemi sırasında binaya İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu geldi. Kaftancıoğlu, "Sizler seçim dönemi içerisinde işe alındınız. Birkaç gün içerisinde iş bulabilirsiniz. Fakat İstanbul'da 200 bin insanın CV'si var. Onlar işe alınacak" dedi.

 

 

1.400 KİŞİ EKMEĞİNDEN OLDU


İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan güvenlik görevlisi iken mesajla işinden atılan işçilerden Mahmut Tavan, "İBB'de çalışırken mesajla işten atılmak ve mağdur edilmek size bir şey ifade ediyor mu? Genel başkanın namus sözü vermesi sizce bir şey ifade ediyor mu? Mağduriyetler yaratılarak başkalarının mağduriyeti giderilemez. Bin 400 insanın ekmeğinden edilip mağdur edilmesi sizce neyi ifade ediyor? Belediye başkanlık makamı hiç kimsenin malı değildir. Bu kadar insanın ekmeğiyle oynayanın iki cihanda yüzü gülmesin" dedi. Canan Kaftancıoğlu, işçilerin bir temsilci grubun görüşme talebini kabul etmedi. İşçiler sonuna kadar mücadelelerinin devam edeceğini söyledi.

 

STGÜVEN A.Ş.'de çalışırken işinden çıkarılan Munife Fırat da "Bir SMS ile işimizden olduk. Binlerce mesai arkadaşımız haksızlığa uğradı. Mağduriyetimizin giderilmesini, işimizi, ekmeğimizi geri istiyoruz. İşimizi geri alıncaya kadar buradaki eylemimize devam edeceğiz" dedi.
İSTGÜVENLİK A.Ş.'ye bağlı olarak Küçük Çamlıca Korusu'nda çalışırken çıkarılan Arzu Çakır ise, "Bizim için 'sosyal medyada Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaret ettikleri için işten atıldılar' deniyor. Ben hiçbir sosyal medya ağını kullanmıyorum. Buradaki arkadaşlarımın hepsi de güvenlik işçisi, hepsi ekmeğine sahip çıkan insanlar. Mart ayında çağrılarak işe başlamamız bizim suçumuz değil" ifadelerini kullandı.

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ