Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

MAKEL’DEN YENİ LED ÜRÜN “19 WATT LED TÜP”


Bu haber Teknik Elektrik Postası, Ağustos 2019 - 225.Sayısında yayınlanmıştır.
Bu haber 2019-08-29 10:08:47 eklenmiş ve 189 kez görüntülenmiştir.

Günümüzde, enerji tasarruflu aydınlatma çözümlerine geçiş arttıkça, LED lambaların sağladığı avantajlar daha da belirginleşmektedir. Lineer LED lambalar (LED tüpler), lineer floresan lambalarla, mevcut armatürün elektriksel bağlantılarında değişiklik yapmadan, kolayca değiştirilebilmektedir.

Özellikle, lineer floresan lambalı aydınlatmaların olduğu ofis, okul, hastane, market ve mağazalar gibi tüm gün boyunca kullanılan yapılarda, görsel konfordan ödün vermeden sağlanan optimum enerji kullanımı ile büyük oranda enerji tasarrufu elde edebileceğiniz bir üründür. Lineer floresan lambalarla karşılaştırıldığında, Makel LED tüpler, yaklaşık yarısı kadar enerji harcayarak ve üç kat daha uzun ömre sahip olarak, armatürün mevcut elektriksel bağlantıları değiştirilmeden, çok avantajlı bir retrofit (yerine takmak) çözüm olanağı sunmaktadır.

Makel LED Tüp kullanım süresince sararmayan, ışığı homojen dağıtan polikarbonat difüzöre sahiptir. Mevcut şebekeye duyu ve dahili sürücüsü sayesinde ek bir elektronik düzenek gerektirmeden doğrudan kolaylıkla bağlantı yapabilme imkanı vermektedir. 


İçeriğinde 50.000 saat ömürlü kullanılan Samsung LED ile kaliteli ve kesintisiz bir ışık kaynağıdır.  Makel yeni led tüp A+ enerji sınıfına sahip olup yüksek oranda enerji tasarrufu sunar. Geniş giriş gerilim aralığı sayesinde şebeke dalgalanmalarından etkilenmeyen bu ürün doğa dostu olup civa içermez. 


Makel LED tüplerin diğer önemli özellikleri : 


Standart T8 floresan lambalarla karşılaştırıldığında, %40-65 daha verimli olup, enerji giderlerinde tasarruf sağlar.

Düşük sıcaklıktan etkilenmeyen ışık akısı (lümen) performansına sahiptir

Kırpışma ve stroboskopik efekte neden olmaz.

Renk kararlılığı yüksektir.

Rejime girme süresi gerektirmez, hemen çalışır.

UV (Morötesi) ve IR (Kızılötesi) ışınım yayımlamaz.

Günboyu kullanılan ofis, okul, hastane, market  vb. yapılarda sıklıkla yer alan armatürlerdeki lineer floresan lambaların, LED tüpler ile değiştirilmesinin, enerji tasarrufu başta olmak üzere, pek çok yönden olumlu ve önemlidir. olduğu açıktır. Makel LED Tüp ideal bir aydınlatma çözümü olarak sunulmaktadır. 


ETİKETLER :
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ