Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Memura zamları belli oldu

Memur ve memur emeklilerinin zam oranı belli oldu. Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, hükümetin 2020 için yüzde 4+4, 2021 için yüzde 3+3 teklifini onayladı
Bu haber 2019-08-29 08:53:11 eklenmiş ve 198 kez görüntülenmiştir.

Hükümet, 2002'den bu yana en düşük memur aylığına yüzde 102 artış yaparak kamu çalışanlarının alım gücünü korumayı başardı. Hükümetin son teklifini dikkate alarak 5,2 milyon memur ve memur emeklisinin maaşlarına 2020 yılında yüzde 4+4, 2021 yılında yüzde 3+3 oranında artış yapılmasına karar verdi. Kurul kararını açıklayan Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, kamu çalışanlarının enflasyona ezdirilmeyeceğine ilişkin hükmü karara bağlamış olduklarını söyledi.


KARAR OY ÇOKLUĞU İLE ALINDI
Toplam 3,2 milyon memur ile 2 milyona yakın memur emeklisinin maaş zammı dün akşam netleşti. Hakem Kurulu, hükümetin son teklifini dikkate alarak memur maaşları ile memur emeklisi aylıklarına 2020'nin ilk 6 ayında yüzde 4, ikinci 6 ayında yüzde 4, 2021'in ilk 6 ayında yüzde 3, ikinci 6 ayında yüzde 3 zam yapılmasına karar verdi. Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş'ın başkanlığında Sayıştay Başkanlığı'nda toplanan Kurul kararı oy çokluğu ile aldı. Kararı açıklayan Sayıştay Başkanı Baş, 800'ü aşkın madde üzerinde müzakere ettiklerini ve oylama yaptıklarını söyledi. Zam oranları konusunda sendikaların daha yüksek talepleri olduğunu belirten Baş, "Hükümetin en son teklif ettiği 2020'de yüzde 4+4, 2021'de yüzde 3+3 nihai olarak kabul edildi" dedi.


HÜKÜMET MEMURU ENFLASYONA EZDİRMEDİ
Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş'ın başkanlığındaki Hakem Kurulu'nun aldığı kararla milyonlarca memur ve memur emeklisinin hem ücretleri hem de sosyal hakları iyileşti. Emeklilere ve memurlara enflasyon farkları da ödenecek.

ETİKETLER :
Diğer EKONOMİ haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ