Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İmamoğlu tatilde Hükümet İş Başında

İBB Başkanı İmamoğlu, Eminönü’ne göstermelik ziyaretini yapıp tatiline dönerken, hükümet yaraları sarmak için harekete geçti. Başkan Erdoğan’ın talimatıyla selden zarar gören esnafa 1 yıl geri ödemesiz kredi imkânı sağlandı. 6 aylık da kira yardımı yapılacak
Bu haber 2019-08-21 09:05:38 eklenmiş ve 289 kez görüntülenmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir günlük göstermelik ziyaretin ardından Bodrum tatiline geri dönerken, hükümet hafta sonundaki yağışta büyük hasar alan Eminönü esnafı için harekete geçti. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla esnafa 1 yılı geri ödemesiz kredi sağlanırken, 6 aylık kira giderleri de devlet tarafından karşılanacak.

BAŞKAN TALİMAT VERDİ
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabından Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla İstanbul'daki Eminönü Yeraltı Çarşısı'nda faaliyet gösteren esnafa yönelik Acil Destek Kredisi Programı hazırladıklarını bildirdi. Eminönü Yeraltı Çarşısı'ndaki su baskınından etkilenen ve bu durumunu valilik ve kaymakamlık gibi ilgili resmi makamlardan belgeleyen, KOSGEB Veri Tabanı'na kayıtlı, güncel KOBİ Beyannamesi onaylı işletmelere uygun koşullarda finansal destek sağlamak amacıyla Acil Destek Kredisi Programı hazırlandı. Program kapsamında işletme başına sağlanacak kredi üst limiti 100 bin lira olacak. Faizsiz kredinin vadesi, ilk 12 ayı ödemesiz, kalanı 3'er aylık eşit taksitler halinde ödemeli olmak üzere toplam 36 ay olacak. Müracaatlar, KOSGEB'in İkitelli OSB, Haliç ve Anadolu Yakası müdürlüklerine yapılabilecek. Bakan Varank, kredi müjdesini İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın Eminönü esnafını ziyareti sırasında telefonla arayarak iletti. Eminönü alt geçidinde incelemede bulunan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, esnafı, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Fatih Kaymakamı Kaan Peker, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan ve KOSGEB Başkan Yardımcısı ile ziyaret ettiklerini söyledi.

ÖNLEMLER ALINACAK
Yerlikaya, "Onlarla beraber hem büyükşehir, Fatih Belediyemiz, diğer kurumlar neler yapabileceğimizi değerlendirdik ve kendileriyle paylaştık hem de Sayın Mustafa Varank bakanımızın yapmış olduğu görüşmeden sonra 100 bin liralık kredi, bir yıl ödemesiz, 3 yıl ödemeli, onun müjdesini verdik. Kira yardımıyla ilgili de bir değerlendirmemiz oldu. Aynı sıkıntının tekrar yaşanmaması için alınacak önlemlerle ilgili değerlendirme yaptık" dedi.

 

 

 

Sabah

ETİKETLER :
Diğer 3 SAYFA HABERLERİ haberleri
08:45 -
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ