Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Başkan olmasını Kandil istedi

Görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Mızraklı’ya “Aday olacaksın” talimatını bizzat terör örgütü PKK’nın elebaşılarından Sabri Ok’un verdiği öğrenildi
Bu haber 2019-08-21 08:53:23 eklenmiş ve 351 kez görüntülenmiştir.

İçışleri bakanlığı tarafından görevden alınan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı'nın, adaylık sürecinin detaylarına ulaşıldı. Alınan bilgiye göre, HDP Mızraklı'yı Büyükşehir Belediye Başkanı adayı yapmayı planladı.

Mızraklı ise Diyarbakır Milletvekili seçildiği için bazı çekinceler öne sürüp sağlık sorunlarını bahane ederek görevi üstlenemeyeceğini parti yönetimine iletti. Bu arada terör örgütü PKK'nın Kandil'deki üst yönetimi, özellikle çukur ve hendek eylemlerinden sonra halkın kendilerinden ve yerel yöneticilerden uzaklaştığı, yoğun tepki ve eleştirilere maruz kaldıkları gerekçesiyle, seçmenin benimseyeceği bir aday aradı.

Örgüt, bu kriterlere uyan Mızraklı'yı aday yapmaya karar verdi. Bu karar da bizzat KCK'nın sözde Türkiye yürütmesi Sabri Ok tarafından Mızrak'a iletildi. Mızraklı'da PKK'nın aldığı karara karşı gelemediği için adaylığı kabul etti. Mızraklı, seçimi kazanıp görevi kayyum Cumali Atilla'dan devraldıktan sonra belediye başkanlık katını işgal eden KCK'lılar, tüm harcamalara ilişkin faturalar, gider pusulaları, ilana çıkılacak ve tamamlanmış ihale dosyalarını, bazı avukatlar eşliğinde tek tek inceledi. Ancak usule aykırı hiçbir şey bulamamaları üzerine Mızraklı'ya "Cumali odasına 2 milyona özel duş yaptırmış, 1.5 ton kadayıf faturası almış açıklamasını yap" dedikleri kaydedildi.

 

 

Sabah

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ