Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

CHP ve HDP’li belediyeler binlerce işçiyi kapının önüne koydu

Seçimlerden önce oy kaygısıyla işçilere dokunmayacapız diyen CHP ve HDP’li belediyeler, 4 ayda 2.287 işçiyi ekmeğinden etti. Küçülme bahanesiyle çıkarılan işçilerin yerine 671 yandaş işe alındı..
Bu haber 2019-08-01 09:29:42 eklenmiş ve 77 kez görüntülenmiştir.

Yerel seçimlerin ardından  ve 'ye geçen belediyelerin  aralıksız sürüyor. Mazbatalarını almadan, önce sendikal baskı ardından da işten çıkarma yapan CHP ve HDP'li belediyeler, 4 ayda 17 ilde 2.287 işçiyi ekmeğinden etti. Bu süre zarfında CHP'li Bolu, İzmir'in Menderes, Menemen ve Selçuk ilçeleri, Samsun Atakum, , Adana Büyükşehir, Kocaeli İzmit, Zonguldak Ereğli ve Denizli Serinhisar olmak üzere 9 ilde toplam 1.689 işçi işten atıldı.

İŞTEN ATMADA YARIŞIYORLAR
Göreve geldikleri günden itibaren vatandaşların proje beklediği belediye başkanları adeta işçi atma yarışına girdi. HDP'li belediyeler de işçi atma konusunda CHP'lileri aratmadı.
HDP'li Kars, Mardin Büyükşehir ve Derik ilçesi, Şırnak Cizre, Diyarbakır Lice, Yenişehir, Sur, Kocaköy ve Kayapınar ilçeleri, Batman İkiköprü, Muş Varto, Van İpekyolu olmak üzere 7 ilde 556 vatandaş ekmeğinden oldu. HDP ve CHP'nin yanı sıra İYİ Partili İzmir Tire, Demokrat Partili Bitlis Gölbaşı, Saadet Partili Muş Kızılağaç Belediyesi'nde toplam 42 kişi işten atıldı.
671 YANDAŞ ALDILAR
Söz konusu süreçte ihtiyaç fazlası, küçülme ya da komite kararı gibi gerekçelerle işçilerin işine son verilirken bu belediyelerin 671 yandaşını işe alması ise dikkat çekti. Bu süre zarfından İzmir Menderes Belediyesi 100, Çanakkale Bayramiç Belediyesi 79, Antalya Büyükşehir 400, Denizli Serinhisar 6, Kars 40, Mardin 19, Şırnak Cizre 7, Diyarbakır Sur ise 20 yandaşını işe aldı..


 

 

SabahETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ