Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

25 bin TIR ile uçak dolusu silah

ABD’nin, PKK işgali altındaki Suriye’nin doğusu ve kuzeyine taşıdığı 25 bin TIR ile yüzlerce uçak dolusu silah için önemli bir tespit geldi.
Bu haber 2019-08-01 08:55:50 eklenmiş ve 91 kez görüntülenmiştir.

uriye’nin doğu ve kuzey bölgelerine indirilen 25 bin TIR ve yüzlerce uçak dolusu silah ve cephanenin, PKK ya da diğer bölgesel terör unsurları tarafından kullanılmayacağını söyleyen Emekli Özel Kuvvetler Komutanı Tuğgeneral Abdullah Kılıçarslan, bu çapta bir yığınağın DEAŞ’la herhangi bir ilgisinin olmadığını vurguladı. Risk ve tehlike dozu her geçen gün artan PKK terör koridoruna acilen müdahale edilmesi gerektiğini söyleyen Kılıçarslan şöyle konuştu:

Adım adım temeli atıldı

“Bu teçhizat ve silahlar ABD’li askerleri bekliyor. Doha Üssü, Akdeniz ve Basra Körfezi’nde konuşlu 60 bin ABD askeri Suriye’ye sevkedilecek. Bu süreçte asker ve lojistik takviye faaliyetlerinde İncirlik’i de kullanmaktan çekinmeyecekler. Hedefleri İskenderun Körfezinden sözde Klikya adını verdikleri alanı da kapsayan ve Güneydoğu’ya uzanan bir işgal koridoru oluşturmak. Son 30 yıllık süreçte adım adım bu planın temeli oluşturuldu.”

ABD PKK’yı kurtardı

Emekli Tuğgeneral Abdullah Kılıçarslan, 1995 yılının şubat ayında Güneydoğu’da tabur komutanı olarak katıldığı özel bir operasyonda, ABD'nin 400 kişilik PKK'lı grubu nasıl kurtardığını da anlattı: Kılıçarslan, “PKK’ya karşı gerçekleştirilen Çelik Harekatı dönemiydi. Özel Kuvvetler olarak aldığımız özel istihbarat çerçevesinde Cudi Dağı eteğinde 400 kişilik PKK'lı grubu izlemeye aldık. Gece 3 sularında Ballıkaya köyünde toplanan terörist gruba yakın mevzilere sızdık. Tüm hazırlıkları bitirdiğimiz anda tepemizde bir ABD helikopteri belirdi. PKK’lı grupta o an olağanüstü hareketlilik yaşandı. Bizim planımız tamamını kıstırıp ele geçirmekti. Sonuca bu denli yaklaştığımız anda, bize kuşuçuşu 15 km mesafedeki Zaho-ABD Üssü’nden havalanan helikopter kuşatmayı haber verdi ve teröristler Kurt Dağı yönünde kaçmaya başladı. O gün 113 tanesini etkisiz hale getirdik. Ancak Pentagon 287 PKK’lıyı kurtardı” dedi.

 

Yenişafak

ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ