Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Akraba şirketi

31 Mart’ta göreve gelen CHP’li başkanların ilk icraatı, belediye kadrolarını akrabalarıyla doldurmak oldu.
Bu haber 2019-07-30 09:00:53 eklenmiş ve 110 kez görüntülenmiştir.

Kemal Kılıçdaroğlu kameralar karşısında “Ben size şunu alın, bunu alın demiyorum. Liyakati esas alın. Akrabalarınızı alırsanız, bize ters düşmüş olursunuz. Yakınlarınızı belediyelerde işe yerleştirmeyin” çağrısı göstermelik çıktı. Belediyeleri çiftliğe çeviren CHP’li başkanlar, bütün kadrolara birinci dereceden yakınlarını atadı.

HEM MÜDÜR HEM ÖZEL KALEM

 

 

 
Mustafa Kayalar

Akraba kadrolaşmasında İzmir’deki CHP’li belediyeler önde gidiyor. Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın akrabasını belediyeye personel olarak atadığı ortaya çıktı. Eski başkan Bülent Soylu’nun özel kalem müdürü Yavuz Selim Aktaş’ı görevden alan CHP’li Başkan Kayalar, yerine amcasının oğlunun eşi Nuriye Kayalar’ı getirdi. Nuriye Kayalar’ın aynı zamanda Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak göreve başladığı öğrenildi.Başkan Kayalar, yerel seçimler öncesi CHP’den Menderes Belediye Başkan aday adayı olan Mesut Taşdemir’i de Park Bahçeler Müdürü yaptı.

KUZEN SEKRETER, DAMADA ÖZEL KALEM

 

 

 
Filiz Ceritoğlu Sengel

İzmir’in Selçuk Belediyesi’nde de tartışma yaratan bir gelişme yaşandı. CHP’li Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, kuzeni Oya Ceritoğlu’nu, Selçuk Belediyesi’ne sekreter olarak işe aldı. CHP’li Adana Seyhan Belediyesi’nde de durum aynı. CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Mehmet Akif Akay, göreve geldikten sonra damadı emekli subay Erkal Şenyurt’u özel kalem müdürü yaptı.

GÜVENEBİLECEĞİM KİMSE KALMADI

 

 

 
Elif Köse

 

***

 

 

 

 
İsmail Uygur

Karabük’ün Safranbolu Belediye Başkanı CHP’li Elif Köse, erkek kardeşi Zafer Köse’yi özel kalem müdürü yaptı. CHP’li Belediye Başkanı Köse’nin kardeşini özel kalem müdürü yaptığı bilgisi ilçede eleştirilere ve tartışmalara yol açtı. İzmir’in Torbalı Belediye Başkanı CHP’li İsmail Uygur’da Torbalı Personel Özel Güvenlik Gıda İnşaat Temizlik (TORBEL) şirketinin genel müdür yardımcılığına 24 yaşındaki oğlu Efe Uygur’u getirdi. Uygur’un kafeterya ve iş makinelerinin de yer aldığı 20’nin üzerinde alanda faaliyet gösteren şirketin başına 7 bin TL maaşla getirmesi büyük tepki topladı. Tepkilerin ardından CHP’li Başkan Uygur oğlunu görevden aldı.

BARAJ KIYISINA VİLLAYI DİKTİ

 

 

 
İ. Girgin Erdoğan

CHP’li Uygun, kamuoyuna yaptığı açıklamada “Güvenebileceğim kimse yoktu. Benim oğlum işletme fakültesi son sınıf öğrencisi. Burada verdiğimiz görev onun maaş ya da makam alması için değil” ifadesini kullandı. CHP’li belediyelerde usulsüz atamalar tam gaz sürdü. İzmir’in CHP’li Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, meclis kararıyla kendisini belediye şirketine müdür olarak atadı. CHP’li başkan, 8 bin liralık maaşı dışında 7 bin 500 lira da müdür maaşı aldı. CHP’li Başkan Erdoğan’ın bu hareketi tepkilere yol açtı.

 

yazının devamı için www.yenisafak.com adresini ziyaret ediniz

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ