Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Hayatı Aydınlatan Kadınlar öğrendiklerini uygulamaya başladı

İşin teorisini öğrenen kadın elektrikçiler pratiğe geçti
Bu haber Teknik Elektrik Postası, Temmuz 2019 - 224.Sayısında yayınlanmıştır.
Bu haber 2019-07-29 17:00:31 eklenmiş ve 260 kez görüntülenmiştir.

Günsan Elektrik’in erkeklerin ağırlık kazandığı elektrik sektöründe kadınlar için yeni çalışma alanları yaratmak amacıyla hayata geçirdiği “Hayatı Aydınlatan Kadınlar” projesi devam ediyor. 200 saatlik teorik eğitimi başarıyla tamamlayan kadın elektrikçi adayları pratik eğitime başladı. Toplamda 3 ay sürecek olan eğitimini tamamlayan katılımcılar “Kuvvetli Akım Tesisatçısı” sertifikası alarak elektrikçilik mesleğine güçlü bir adım atacak.


 Günsan Elektrik’in Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve İŞKUR Sancaktepe Hizmet Merkezi işbirliği ile yürüttüğü “Hayatı Aydınlatan Kadınlar” projesi kapsamında kadın elektrikçi adayları teorik eğitimlerini tamamladı. Toplam 200 saat süren eğitimlerde elektrikçiliğin temellerini öğrenen katılımcılar, pratik eğitimlere başladı. 3 ay boyunca 508 saatlik kapsamlı bir eğitimi tamamlayan başarılı kadın elektrikçi adayları “Kuvvetli Akım Tesisatçısı” sertifikası alarak elektrik alanında meslek sahibi olacak. 


Kadınlar elektrikte “usta”laşıyor

Projeyi hayata geçirirken kendi imkanlarıyla elektrik dükkanını açarak, meslek hayatına atılan Hanife Kaymaz’dan ilham aldıklarını söyleyen Günsan Elektrik Pazarlama Direktörü Alişan Çapan, “Kadınların dokundukları her yere kendi ışıklarını kattıklarına inanıyoruz. Erkeklerin ağırlıkta olduğu elektrik mesleğinde kadınlar için de çalışma alanı yaratmak ve onlara kendi ekonomilerini yaratma imkanı sağlamak bizim için çok gurur verici. Hanife Kaymaz bu anlamda biz önemli bir rol modeli oldu. Elektrikçi adaylarımızın mesleğe ilgisini ve gösterdikleri azmi görünce bizim de motivasyonumuz artıyor. Teorik eğitimlerin ardından adaylarımız şimdi de uygulama eğitimlerine başladı. Kadın ustalarımız yakında başarıyla sahaya inecek ve öğrendiklerini icra ederek kendi gelirlerini kazanacak.” diye konuştu. 


Günsan Elektrik’in hayata geçirdiği “Hayatı Aydınlatan Kadınlar” projesinin ilk etabında yaşları 20-45 arasında değişen, iş arayan ve çalışmak isteyen 13 kadın eğitim alıyor. İlk mezunların ardından projenin önümüzdeki dönemlerde de devam etmesi planlanıyor.


ETİKETLER :
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ