Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Siyonist İsrail ve Yunan el ele, hedefleri ise Türkiye

Seçimlerin ardından Yunanistan Dışişleri Bakanı, ilk kapsamlı ziyaretini İsrail’e gerçekleştirdi. Ege ve Akdeniz’de Türkiye’yi sınırlamaya çalışarak Güney Kıbrıs’ı da destekleme anlamına gelen “Bölgesel işbirliği”nin artırılması kararı alındı.
Bu haber 2019-07-29 09:13:20 eklenmiş ve 181 kez görüntülenmiştir.

Gerçek niyeti gizlemiyorlar

Gerçekten de, ABD, İsrail ve Yunanistan’ın yakınlaşmasını içtenlikle desteklediğini açıklamakta bir beis görmezken, bu ittifakın Türkiye karşıtı değerler içerdiğini de açıkça dillendiriyor. Dolayısıyla Türk-Yunan ihtilafı artık Türk-Yunan/İsrail anlaşmazığı olarak devam edecek. 2010 yılında Filistin’e yardım götüren Mavi Marmara gemisi yolcularına ateş açmasıyla 9 kişi ölmüş, 30 kişi de yaralanmıştı. Bu gelişme, Türkiye-İsrail ittifakının fiilen sonlanmasıyla noktalanmıştı. İşte İsrail o tarihten itibaren bölgede Türkiye’nin yerini dolduracağını umduğu Yunanistan ile işbirliğini günden güne artırıyor.

Türkiye'yi tehdit etti

Öte yandan bu gelişmeyle birlikte Yunanistan’ın, Türkiye aleyhine yapacağı açıklamalarda artış olmasına da kesin gözüyle bakılıyor. Nitekim Yunan Bakan Dendias, daha göreve gelir gelmez Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetleriyle ilgili konuşarak “Yunanistan savaş tehditlerine müsamaha göstermez” demişti. Dendias ayrıca, “Rehber, uluslararası hukuk kurallarına saygıdır. Bizim için, Türkiye’nin sondaj faaliyetinin durması gerektiği açıktır” diyerek Ankara’yı uluslararası arenada kıstırmak için var gücüyle çalışacağını da açıkça dillendirmişti.

 

 

Diriliş Postası

ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ