Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İsrail, Doğu Kudüs’ü yıkıyor

Filistinlilere hayatı zehir eden İsrail işgalci güçleri şimdi de Doğu Kudüs’te yıkıma başladı. Utanç Duvarı’nın yakınındaki Filistinlilere ait evler İsrail polisi eşliğinde yerle bir edildi
Bu haber 2019-07-23 08:41:11 eklenmiş ve 196 kez görüntülenmiştir.

İsrail güçleri, işgal altındaki Doğu Kudüs'te, Ayrım (Utanç) Duvarı'nın devamı olan tel bariyerlere yakın olduğu gerekçesiyle Filistinlilere ait evleri yıkmaya başladı. Çok sayıda İsrail askeri ve polisi, dün sabah erken saatlerden itibaren Sur Bahir bölgesinde yer alan Vadi El-Hummus Mahallesi'ne girdi. İsrail güçleri, İsrail Yüksek Mahkemesi'nin Sur Bahir bölgesinde yıkımına karar verdiği Filistinlilere ait evlerden bazılarını zorla boşalttı.

ETNİK TEMİZLİĞİN PARÇASI
Buldozerlerle yıkımların gerçekleştirildiği alanda bulunan inşaat halindeki 8 katlı bir bina ise altına yerleştirilen patlayıcılarla yerle bir edildi. İsrail'e ait iş makineleri şu ana kadar toplam 9 binayı yıktı.
Uzmanlar, İsrail mahkemesinin bu kararının Filistin'in diğer bölgelerinde de birçok evin yıkılmasına neden olabileceği uyarısında bulunuyor. Filistin Hükümet Sözcüsü İbrahim Milhim, İsrail güçlerinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinlilerin evlerine yönelik başlattığı yıkımları "etnik temizliğin bir parçası" olarak nitelendirdi.PATLAYICI BİLE KULLANDILAR
İsrail güçleri, Sur Bahir bölgesinde yer alan Vadi El- Hummus mahallesindeki 8 katlı bir binayı, altına yerleştirdikleri patlayıcılarla yıktı. İsrail'e ait iş makineleri toplam 9 binayı yerle bir etti.

 

AA

ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ