Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Kaftancıoğlu hakkında istenen ceza belli oldu!

Sosyal medya üzerinden 'Cumhurbaşkanına hakaret, Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılama, halkı kin ve düşmanlığı tahrik etmek ve terör örgütü propagandası yapmak' suçundan duruşmaya çıkan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun hakkında istenen ceza belli oldu.
Bu haber 2019-07-18 13:40:29 eklenmiş ve 201 kez görüntülenmiştir.

CHP İstanbul İl BaşkanıCanan Kaftancıoğlu'nun sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımları nedeniyle duruşma savcısı mütalaasını açıkladı. Türkiye düşmanı paylaşımlarıyla büyük tepki toplayan Kaftancıoğlu, 4 yıl 10 aydan 17 yıl kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep edildi.

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımları nedeniyle yargılanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında duruşma savcısı mütalaasını açıkladı.

17 yıla kadar hapis talebi

Savcı, Kaftancıoğlu'nun "Cumhurbaşkanına hakaret", "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme", "Silahlı terör örgütü propagandası yapmak", "Kamu görevlisine hakaret", "Türkiye cumhuriyeti devleti askeri teşkilatını aşağılamak" suçlarından 4 yıl 10 aydan 17 yıl kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Başkan Erdoğan ve annesine hakaret etmişti

Gezi isyanına ve gezi eylemcisi teröristlere desteğini gösterebilmek için duvar yazıları paylaşan Kaftancıoğlu, Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve annesine hakaret etmişti.

Gezi finansörü Kavala'ya destek oldu

Kaftancıoğlu, ağacı bahane ederek isyan düzenleyen, polis arabalarını ateşe veren, kaldırım taşlarıyla polislere saldıran gezici teröristleri savunmuştu. Gezi finansörü Osman Kavala için mahkemelerde destek konuşmaları yapan CHP İl Başkanı, "Gezi davası için silivrideyiz" tweeti atmıştı. Dün yayınlanan haberlerde Osman Kavala'nın Soros ile ilişkisini itiraf ettiği öğrenildi. Kavala'nın yaptığı itiraf, Kaftancıoğlu'nun Kavala'ya olan desteğinin ardında neler olduğunu da ortaya çıkarmış oldu.

Can Dündar'ı ve Demirtaş'ı destekleyen Piri'ye tebrik mesajı yolladı

Canan Kaftancıoğlu, 23 Haziran seçimlerinde Ekrem İmamoğlu'nu destekleyen Kati Piri'ye tebrik mesajı yayınlamıştı. Kati Piri Türkiye'den Avrupa'ya kaçan ve hakkında yakalama kararı bulunanCan Dündar ve tutuklu PKK sevici HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ile Brüksel'de bir araya gelip fotoğraf çektirerek onlara desteğini göstermişti.

 

Yeniakit

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ