Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Cumhuriyet'in yazarı Enver Aysever, Ekrem İmamoğlu'nun dua etmesinden rahatsız

Paçavra Cumhuriyet'in yazarı Enver Aysever 'Başınızı gömdüğünüz yerden çıkarın!' başlıklı yazısıyla CHP'li Ekrem İmamoğlu'na bazı eleştirilerde bulundu.
Bu haber 2019-07-05 08:52:52 eklenmiş ve 168 kez görüntülenmiştir.

Paçavra Cumhuriyet'in yazarı Enver Aysever, CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun göreve başlarken makam odasında dua etmesine ilişkin, "Kamusal alanda bunu yapmak doğru değil." diyerek kullandığı ifadelerle zihninin 28 Şubat'lı günlerde esir kaldığını itiraf etti. İmamoğlu'nun CHP oyları ile başkan olamadığını bilmesinden dolayı bu şekilde davranmak zorunda kaldığını söyleyen Aysever, şunları söyledi:

"İmamoğlu’nun başkanlık odasına imam getirip dua ile göreve başlaması, ardından da 'O oda benim özel alanım' diye açıklama yapması, geniş kesimlerin bunu görmezden gelmesi benzer durumdan kaynaklıdır. (İmamoğlu CHP oylarının başkan olmaya yetmeyeceğini biliyor elbette. Makam odasının kamusal alan olduğunu da biliyor kuşkusuz.) 
Birileri bu duruma itiraz etmezse eğer, sanki işler yolunda, doğrusu/olağanı buymuş gibi sonuç çıkar ortaya. Oysa her iki durum da yanlıştır. Üstelik bu uygulamayı da yapanların bildiği hakikattir!"

Aysever'in hedefinde PKK sevici HDP de vardı. "HDP güçlendikçe pragmatik tutum sergilemek zorunda kalıyor." diyen Aysever, şu ifadeleri kullandı:

"HDP’nin birkaç gün arayla hem Şeyh Said’i anması, hem de Sivas Katliamı için sert metinle tepki göstermesi tam da kitle partisi olma zorunluluğundan ya da zaafından kaynaklıdır. (HDP siyasal kodları soldan gelen önemli siyasal yapıdır. Ancak güçlendikçe, kitleselleştikçe bazı durumlarda pragmatik tutum takınmak zorunda kalmıştır.)"

 

 

Yeniakit

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ