Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Başkan Erdoğan'ın da katıldığı G-20 de dikkat çekenler

Bu yıl Japonya'nın Osaka kentinde gerçekleştirilen G-20 zirvesi yine dünyanın en büyük ekonomilerini biraraya getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı Japonya'daki zirvede aile fotoğrafı çekildi.
Bu haber 2019-06-28 08:59:41 eklenmiş ve 101 kez görüntülenmiştir.

G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak için dün Osaka'ya gelen Cumhurbaşkanı  etkinliğin ilk gününde de yoğun gündemine devam edecek.

Başkan Erdoğan'ın da katıldığı G-20 aile fotoğrafı ile başladı

FOTOĞRAF GELENEĞİ SÜRDÜRÜLDÜ

İlk olarak resmi karşılama ve aile fotoğrafı çekim törenine katılan Erdoğan, ardından G20 liderlerinin katılacağı dijital ekonomi temalı bir yan etkinliğe katılacak.

 

Söz konusu toplantının ardından "küresel ekonomi, ticaret ve yatırımlar" oturumuna katılım göstermesi beklenen Erdoğan'ın sonrasında ise dijital ekonomi ve yapay zeka konularının ele alınacağı "Yenilik" temalı oturuma katılması bekleniyor.


BM GENEL SEKRETERİ'Nİ KABUL EDECEK

Erdoğan'ın akşam saatlerinde ise BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'i kabul etmesi bekleniyor.


Erdoğan aynı zamanda Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı (ABD) Donald Trump ile de bir araya gelecek.

Başkan Erdoğan'ın da katıldığı G-20 aile fotoğrafı ile başladı

S-400 VE F-35 GÜNDEMİ

Görüşmelerin ana gündem maddesini S-400 savunma sistemleri ve F-35 savaş uçaklarının alım süreci oluşturacak.

 

ABD VE ÇİN GERİLİMİ MASADA

ABD Başkanı Donald Trump ve Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in gerçekleştirmesi beklenen görüşmenin ise, iki ülke arasında yaşanan ticaret savaşlarında yapıcı bir adımın atılmasına vesile olabileceği ifade ediliyor.

 

Öte yandan zirvede serbest ticaretin desteklenmesi konusundaki görüşlerini daha önce dile getiren  Devlet Başkanı Şinzo Abe'nin, zirvenin kapanış bildirgesinde "serbest ticaret" vurgusunun yer almasını istediği, ancak Trump'ın bu konuda çekimser kalma eğiliminde olduğu belirtiliyor.


ABE DESTEK İSTEYECEK

Bu nedenle Başbakan Abe ve Trump'ın cuma sabahı zirve öncesinde gerçekleştirecekleri ikili görüşmede, Abe'nin Trump'tan zirvenin başarılı geçmesi konusunda destek isteyeceği kaydedildi.

 

ERDOĞAN LİDERLERLE AYAK ÜSTÜ GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra diğer devlet başkanlarıyla zirvenin ilk programı olan "Dijital Ekonomi" temalı liderler etkinliğine geçti.

 

Başkan Erdoğan'ın da katıldığı G-20 aile fotoğrafı ile başladı

Etkinliğin ardından liderler, "Küresel Ekonomi", "Ticaret ve Yatırımlar" temalı oturum ve çalışma yemeğine iştirak etti.

 

Başkan Erdoğan'ın da katıldığı G-20 aile fotoğrafı ile başladı

SAMİMİ SOHBETLER

Erdoğan, çalışma yemeği öncesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ayaküstü sohbet etti. Sohbet sırasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da hazır bulundu.

Başkan Erdoğan'ın da katıldığı G-20 aile fotoğrafı ile başladı

Bu arada Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun zirvede Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump, Rusya Devlet Başkanı Putin ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un fotoğraflarını paylaştı.

 

 

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ