Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Günsan, Çözümleriyle elektrik tesisat güvenliğinde fark yaratıyor


Bu haber Teknik Elektrik Postası, Mayıs 2019 - 222.Sayısında yayınlanmıştır.
Bu haber 2019-05-27 11:28:26 eklenmiş ve 607 kez görüntülenmiştir.

37 yıldır inşaat sektöründe elektrik tesisatı ürünleri olarak kullanılan elektrik anahtar priz serileri, grup priz, otomatik sigortalar, kompakt şalterler, kaçak akım röleleri, sigorta kutuları ve aksesuarları geliştiren Günsan Elektrik, Valta serisi altında üretilen tüm şalt serisi ürünleri ile yaşam ve çalışma alanlarının güvenliğini sağlamaya yardımcı oluyor.

 

Günsan’ın Valta serisinde yer alan endüstriyel makineler için geliştirilen Butonlar ve Sinyal Lambaları, acil durdurma ve mantar kafa yaylı butonları olarak ikiye ayrılıyor.  Karşılaşılan acil durumlarda tehlikenin önlenmesi veya azaltılması için tesislerin ve makinelerin acil durdurma mekanizmalarının olması büyük önem taşıyor. Günsan’ın tehlikeli durumlar için geliştirdiği acil durdurma butonları ve mantar kafa yaylı butonlar üstün özellikleriyle kullanım kolaylığı sağlıyor. 

 

Güvenlik kontrolünde etkin olan bir diğer ürün ise sinyal lambası. Bir kumanda elemanının veya devresinin, çalışıp çalışmadığını gösteren sinyal lambası, olası aksaklıkların önüne geçmiş oluyor. Günsan’ın led’li sinyal lambası AC220V ve AC/DC 24V, iki farklı seçeneğiyle makinaların her zaman kontrol altında olmasına imkan tanıyor. 

 

Parafudr aşırı gerilim darbelerine karşı koruyor 

Sanayide ve konutta yer alan elektriksel sistemler, dönem dönem aşırı gerilim darbelerine maruz kalabiliyor. Bu gibi durumlar işletmelere zarar verebiliyor. Günsan’ın ürün portföyünde yer alan Parafudr hassas cihazların korunmasını sağlıyor. Parafudr ile hiç risk olmaksızın darbeye karşı cihazlar korunuyor. Yıldırım darbeleri, (10/350 mikrosaniye eğrisi), iç aşırı gerilim (8/20 mikrosaniye eğrisi) karşı koruma yapan ve hassas cihazların korunmasını sağlayan Parafudr’un; maks deşarj akımı ımax.(kA): 40kA, maks çalışma gerilimi uc (v): 275v, Kutup: 1, 2, 3 ,4, 1P+N,3P+N özellikleri bulunuyor. 

ETİKETLER :
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ