Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Eras Elektrik İç ve Dış Ticaret Sayın Hüseyin Özkaya İle Söyleşi


Bu haber Teknik Elektrik Postası, Teknik Elektirk Postası - 222sında yayınlanmıştır.
Bu haber 2019-05-27 10:49:55 eklenmiş ve 94 kez görüntülenmiştir.

Sizi tanıyabilir miyiz? Kısaca kendinizden bahseder misiniz? İş deneyimlerinizi öğrenmek ve okurlarımıza aktarmak adına tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

İsmim Hüseyin Özkaya. Erzurumluyum. Elektrik piyasasına 1995 yılında dahil oldum. İthalat ile başlayan sektördeki faaliyetlerimi sanayi üreticiliğiyle ve ara toptancı olarak devam etti.  Yukarıda bahsini ettiğim deneyimleri, piyasaya girdiğimiz günden günümüze kadar kurduğumuz ve sonra devir ettiğimiz farklı firmalarda (Elit Elektrik, Aser Sayaçları, Erelsan Elektrik ) tecrübe ettim.  Bugün Eras İç ve Ticaret firmamız ile piyasadaki faaliyetlerimize devam etmekteyiz. 

 

Firmanız ve firmanızın faaliyet alanları ve geleceğe yönelik hedefleri hakkında bilgi verir misiniz?  

 

Bugün Eras İç ve Ticaret olarak, toptan malzeme alım satım işleri yapıyoruz. Elektrikten aydınlatmaya pek çok üründe piyasamıza hizmet vermeye çabalıyoruz. 

 

Uzun yıllardır sektörde olan biri olarak, geçmişten günümüze Elektrik Sektörünün gelişimini nasıl değerlendiriyorsunuz? 

 

Küçülen, daralan bir piyasamız var. Aracı satıcılıklar bitmek üzere diyebiliriz. Müşteri artık üretici ile tedarikçi ile direk olarak muhatap oluyor bir araya geliyor. Bu durumda ara toptancıları etkiliyor haliyle.

 

 

Sektörümüzde yeni girmiş olan yada sektörümüze yatırım yapmak isteyen girişimci arkadaşlarımıza tavsiyeleriniz nelerdir? 

 

Herkes çalışkan olmayabilir ama dürüstlük herkese lazım. Bu bir çok kişiye klişe klasik bir cevap gibi gelebilir ama başarının da anahtarıdır. Hem tedarikçiler hem de müşteriler karşılarında her konuda güvenebilecekleri firmalar olsun ister. Emin olalım ki insanlar özellikle piyasamızda dürüst oldukları kadar kazanırlar, işleri firmaları uzun vadeli olur. Günü kurtarmak derdinde olanlar kısa vadede silinip giderler. 

 

Sayın Hüseyin Özkaya bizlere vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz. Son olarak eklemek istediğiniz bir şeyler var mı? 

Teşekkür ederim. Bu faaliyetlerinizden dolayı sizleri tebrik ederim. Piyasamızda faaliyet gösteren tüm firmalara hayırlı bereketli işler dilerim. 

ETİKETLER :
Diğer RÖPORTAJLAR haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ