Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

HDP'li belediyeden büyük skandal!

PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin 31 Mart yerel seçimlerinde kazandığı Lice Belediyesi, kayyım döneminde belediyeye alınan işçilerden 7 kişiyi hiçbir gerekçe göstermeden işten attı. İşten çıkartılan işçilerin yerine PKK’lı teröristlerin akrabalarının işe alınacağı öğrenildi.
Bu haber 2019-05-10 09:10:08 eklenmiş ve 212 kez görüntülenmiştir.

HDP’li Lice Belediyesi, kayyum döneminde işe alınan işçilerden 7 kişiyi hiçbir gerekçe göstermeden keyfi olarak işten çıkardı. HDP’li belediyenin kayyum döneminde alınan diğer işçileri de çıkarmak için baskı yaptığı öğrenildi.

İşten çıkartılan kişilerin yerine PKK’lı teröristlerin akrabalarının iş başvurusu için yönlendirildiği, PKK’lı olmayanlara, “dağda kimseniz var mı? şehidiniz var mı?” gibi sorular yöneltildiği öğrenildi.

Lice’ye hizmet için kullanılacak para, makam araçlarına gidiyor

Alınteri ile çalışanların işlerine son veren HDP’li Lice Belediye Başkanı Tarık Mercan, ilçede ikamet etmiyor. Diyarbakır’da oturan Mercan, kendisi ve meclis üyeleri için 10 bin liraya iki araç kiraladı. Kiralanan bu araçlarla her gün Diyarbakır’dan gidip gelmesinin de aylık yakıt maliyetinin de yaklaşık 8 bin lira olduğu öğrenildi. İlçeye hizmet için kullanılması gereken, kaynakları HDP’li belediye bu şekilde çarçur ediyor.

Ayrıca, ilçede ikamet etmeyen belediye başkanı, eş başkan ve meclis üyelerinin belediye adına kiraladıkları araçlarla AVM’lere gidip, kendi şahsi işlerinde kullandığı da belirtiliyor.

PKK kanalı seyretmek için uydu taktırdı

HDP’li Lice Belediye Başkanı Mercan’ın ilk icraatlarından birisi de belediye başkanlığını kazandıktan sonra, terör örgütü PKK’nın propagandasını yapan kanalları izlemek için, belediyeye yeni uydu taktığı belirlendi.

Mercan’ın, odasında sürekli terör örgütünün propagandasını yapan kanalları izlediği görgü tanıkları tarafından belirtiliyor

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ