Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Gerçek yüzleri ortaya çıktı

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) şaibeli İstanbul seçimlerini yenileme kararı almasından sonra CHP ve yandaşlarının korkunç yüzleri ortaya çıktı.
Bu haber 2019-05-10 09:02:57 eklenmiş ve 271 kez görüntülenmiştir.

Sandık usulsüzlüğünün tescil edilmesini hazmedemeyen gezi artıkları harekete geçti. Siyasetçisinden, sanatçısına, spor kulüplerine birçok kesim örgütlenerek algıya başlandı. İşte skandal ifadeler:

CHP’li vekilden darbe tehdidi

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, YSK’nın İstanbulseçimlerinin yenilenmesine ilişkin kararı ile ilgili ‘darbe’ tehdidinde bulundu. Kayışoğlu "Kaynayan kazan taşmaz mı, sandıkları aşmaz mı, seçmenin oyunu yok sayan darbeyle buluşmaz mı?" ifadelerini kullandı. 15 Temmuz’da FETÖ’cü hainlerin darbe kalkışması sırasından vurulan ve Gazi Meclis’in çatısı altında darbe çağrısı yapılması tepkiyle karşılandı.

Türkiye’yi şikâyet etti

Times gazetesine konuşan CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, mazbatayı almadan önce yaptığı “YSK’ya güven” açıklamasını unutup iptal kararıyla ‘şoke olduğunu’ söyledi. İmamoğlu, sandık usulsüzlüklerini görmezden gelerek, Türkiye’yi Batı’ya şikâyet etmekten de geri durmadı. Ekrem İmamoğlu “Türkiye hâlâ bir demokrasi ancak mücadele ve çalışma gerektiriyor. Türkiye’de demokrasi tehlikede” dedi.

Spora siyaseti karıştırdı

Galatasaray’ın Mayıs Ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı’nda Divan Kurulu üyesi Hayri Kozak yaptığı konuşmada skandal ifadeler kullandı. Kozak, İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleri için Ekrem İmamoğlu’na destek verip spora siyaset karıştırdı. “23 Haziran’da şampiyonluğumuz dâhil her şey çok güzel olacak, aynen İmamoğlu’nun söylediği gibi” diyerek CHP’nin sözcülüğüne soyunan Kozak’a tepki yağdı. Kozak, istifaya çağrıldı.

Şık’tan skandal ima

Terör sevici HDP Milletvekili Ahmet Şık da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kısa zaman içinde iktidardan indirileceği imasında bulundu. Şık “AKP ile çözüm süreci tekrar olamaz. Ama bu müzakere masasının tekrar kurulmayacağı anlamına gelmesin. O masa tekrar kurulacak ama Erdoğan ile değil. Çok kısa süre sonra var olacak olan Erdoğan sonrası iktidar bloğu ile o masa tekrar kurulacak” dedi.

Şansal geri kalmadı

İmamoğlu’nun “Artık konuşma vakti”  çağrısının ardından işareti alan aralarında çok sayıda Gezicinin de bulunduğu sanatçı sosyal medyadan iptal kararını eleştirirken CHP’nin adayına destek verdi. PKK ve FETÖ’cü hainlerle kolkola girerek her fırsatta ülkesine saldıran Barbaros Şansal da bu tayfaya katıldı. Uzun süredir yur dışında firarda bulunan Türkiye düşmanı Şansal katıldığı bir toplantıda “Herşeygüzelolacak” pankartı ile çıktı.

(Türkiye Gazetesi)

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ