Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İptal kararı FETÖ’cüleri kudurttu

Merkezi New York’ta bulunan Columbia Üniversitesi, FETÖ sözcüsü Alp Aslandoğan’ın katılacağı paneli iptal etti.
Bu haber 2019-05-07 09:29:36 eklenmiş ve 235 kez görüntülenmiştir.

Columbia Üniversitesi FETÖ sözcüsü Alp Aslandoğan’ın da katılacağı paneli “yetersizlik ve usulsüzlük” nedeniyle iptal etti. FETÖ’cüler iftira kampanyası başlattı.

Merkezi New York’ta bulunan dünyanın en prestijli üniversitelerinden Columbia Üniversitesi “Türkiye’de Özgürlükler ve Fikir Özgürlüğü” konulu bir panel düzenleme kararı alındı. FETÖ’nün sözcüsü Alp Aslandoğan’ın olduğu Türkiye düşmanlıklarıyla bilinen katılımcıların akademik yeterliliklerinin eksik olduğunu, şeffaflık problemi yaşadıkları ve organizasyonun planlanmasında usulsüzlükler olduğu gerekçesiyle üniversite yönetimi paneli son anda iptal etti.

Üniversite bünyesinde panele katılacak olan birçok fakülte ve enstitü yöneticileri de panele desteklerini çektiklerini açıkladı. Tamamen akademik bir karar verilmiş olmasına rağmen paneldeki konuşmacılar “Türkiye hükümetinin baskısı yüzünden panelimiz iptal edildi” çığırtkanlığı başlattı, birçok gazeteye Türkiye’yi karalayan demeçler verdi.

Barkey ve Bharara da katıldı

Panelistler bu kez de Twitter’dan saldırıya başladı. Öfke kampanyasına FETÖ destekçisi eski savcı Preet Bharara ve Büyükada’daki darbe toplantısının başındaki isim olan Henri Barkey de destek verdi. Bu olay bir kez daha ABD’deki FETÖ gerçeğini gözler önüne serdi.

 

 

Kaynak:Yeniakit

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ