Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Türk PrysmIan Kablo’dan Hatıra Ormanı

Kurulduğu günden bu yana kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle projeler gerçekleştiren Türk Prysmian Kablo, 21-26 Mart Orman Haftası ve Ağaç Bayramı kapsamında ormanların önemine dikkat çekmek için fidan dikim etkinliği düzenledi. Türk Prysmian Kablo çalışanlarının ve bölge okullarının gönüllü olarak katıldığı etkinlikte yaklaşık 10 dönümlük alana fidan dikildi.
Bu haber Teknik Elektrik Postası, Nisan 2019 - 221.Sayısında yayınlanmıştır.
Bu haber 2019-04-29 15:34:55 eklenmiş ve 350 kez görüntülenmiştir.

Kurulduğu günden bu yana kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle projeler gerçekleştiren Türk Prysmian Kablo, 21-26 Mart Orman Haftası ve Ağaç Bayramı kapsamında ormanların önemine dikkat çekmek için fidan dikim etkinliği düzenledi. Türk Prysmian Kablo çalışanlarının ve bölge okullarının gönüllü olarak katıldığı etkinlikte yaklaşık 10 dönümlük alana fidan dikildi.


Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo, 21-26 Mart Orman Haftası ve Ağaç Bayramı kapsamında Mudanya Tepedevrent bölgesinde 2018 yılında çıkan yangın sonucu kül olan ormanı yeniden doğaya kazandırmak için harekete geçti. Bursa Orman Bölge Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen bu etkinlikle doğanın sürdürülebilirliğine dikkat çekmeyi amaçlayan Türk Prysmian Kablo’nun kendi çalışanlarının ve Bursa’daki pek çok okuldan farklı yaşlardaki öğrencilerin gönüllü katılımıyla yaklaşık 10 dönümlük alana fidan dikildi.

“Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmalıyız”

Şirket olarak kurumsal sosyal sorumluluk projelerini oluştururken doğanın sürdürülebilirliğini gözettiklerini belirten Türk Prysmian CEO’su Erkan Aydoğdu; “Sanayileşmenin hız kazandığı günümüzde; bize temiz hava sağlayan ormanlarımızın önemi gün geçtikçe artmakta. Doğanın sürdürülebilir dengesini koruyarak gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla ormanlarımıza sahip çıkmalıyız. Gerçekleştirdiğimiz çalışma ile 10 dönümlük bir alanı ağaçlandırarak doğaya kazandırdık. “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz’’ misyonumuzu destekleyen bu değerli projeye katkıda bulunan tüm çalışma arkadaşlarıma ve katılım sağlayan öğrenci dostlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
187,5 saatlik çalışma yapıldı
Kurumsal sosyal sorumluluk projelerine öncelik verdiklerini ve her zaman yeni projeler ürettiklerinin altını çizen Türk Prysmian İnsan Kaynakları Direktörü Aysun Kalmık ise şunları söyledi; “Türk Prysmian Kablo olarak 21-26 Mart Orman Haftası ve Ağaç Bayramı aracılığıyla, doğanın sürdürülebilirliğinin önemine dikkat çekmek istedik. Bursa Orman Bölge Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen bu etkinlikte tek kurum olarak yer aldık ve “Prysmian Group Hatıra Ormanı” için 75 gönüllü çalışanımız ile toplam 187,5 saat süren hummalı bir çalışma gerçekleştirdik. Bursa’daki birçok farklı okuldan gelen öğrencinin de katıldığı bu etkinlikte yer alarak, gelecek nesillere örnek olma şansını bize verdiği için öncelikle Bursa Orman Bölge Müdürlüğü’ne ve gönüllü olarak bu etkinlikte bizimle olan tüm çalışma arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Prysmian Kablo olarak kurumsal sosyal sorumluluk projelerimiz ile her alanda var olmaya devam edeceğiz” dedi.

ETİKETLER :
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ