Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

MAKEL’DEN KUTSAL TOPRAKLARA ZİYARET

11 – 20 Nisan tarihleri arasında düzenlenen İslam aleminin kutsal toprakları olan Mekke ve Medine’de misafirlerini ağırlayan Makel 2019 seyahat kampanyasına hız kesmeden devam ediyor.
Bu haber Teknik Elektrik Postası, Teknik Elektirk Postası - 221sında yayınlanmıştır.
Bu haber 2019-04-29 15:31:16 eklenmiş ve 107 kez görüntülenmiştir.

Mukaddes diyara yolculukta 305 misafirini, Makel Berat Kandili Umre programı kapsamında kutsal topraklarda ağırladı. 9 gece 10 gün süren programda iş ortaklarına Makel yetkililerinden Kayseri Bölge Satış Temsilcisi Volkan BAYAR, Güneydoğu Anadolu Bölge Satış Temsicisi Bekir YALGIN ve Antalya Bölge Proje Satış Temsilcisi Erman ERTAŞ eşlik etti.


Umre programının ilk günü Mescid-i Nebevi’de grup hocaları rehberliğinde Peygamber Efendimiz (s.a.v) kabri şerifleri ziyaret edildi. Sabah namazı kılındıktan sonra Cennet-ül Baki kabristanlıgı, Gamame Mescidi, Hz. Ebubekir Mescidi, Hz. Ali mescidi, Hz. Ömer Mescidi, Uhud şehitliği, Kıbleteyn Mescidi, Hendek Savaş Bölgesi ve Kuba Mescidi ziyaret edildi. Medine ziyaretlerinde aynı zamanda Ecdad yadigarı Osmanlı Tren garı ve Medine Kur’an müzesi ziyaretleri gerçekleştirildi. 


Misafirlerin Mekke’ ye yola çıkmadan önce Medine’de hurma bahçesinde İlahiyatçı Yazar Ömer DÖNGEOĞLU’nun katılımları ile Umre bilgilendirme semineri düzenlendi. Seminere katılan tüm misafirler duygu dolu anlar yaşadı.


Mekke’ye varışın ardından otellerine yerleşen misafirler belirlenen saatte Kâbe’de tavaf ve say yaparak umrelerini tamamladı. Sabah namazını Kâbe’de kılan misafirler hac güzergâhı olan Arafat, Müzdelife, Mina Bölgesi, Sevr Dağı, Nur Dağı, Akabe, Cennet-i Mualla kabristanlığı ve Cin Mescid-i ziyaretlerini rehber hocalar eşliğinde gerçekleştirildi.

Hac güzergahı olan Müzdelife’de Makel misafirlerine özel Piknik organizasyonu düzenledi. Organizasyon İlahiyatçı yazar Ömer DÖNĞELOĞLU’nun Konferası ile devam etti. Dinleyenler göz yaşlarını tutamadılar.

19 Nisan da Müslüman Alemi için en mübarek gecelerden biri olan Berat Kandilini duygu dolu anlar ile Kabe’de Tavaf ederek ve rehber hocalar eşliğinde ibadet ederek geçirdiler. 

20 Nisan tarihinde ise Kutsal topraklardan ayrılmanın hüznü ve umre ibadetlerini yapabilmenin huzuru ile ülkemize dönüş sağladılar.


ETİKETLER :
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ