Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Türkiye’nin en büyük hastanesinin enerjisi Türk Prysmıan Kablo’dan


Bu haber Teknik Elektrik Postası, Teknik Elektirk Postası - 220sında yayınlanmıştır.
Bu haber 2019-03-29 11:15:22 eklenmiş ve 855 kez görüntülenmiştir.

Türkiye’nin en prestijli projelerinde tercih edilen Türk Prysmian Kablo, Eskişehir Şehir Hastane projesinin ardından Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ne de yangına karşı güvenli kabloları ile hayat veriyor. 

 

İstanbul Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü gibi Türkiye’nin en önemli projelerinde yer alan Türk Prysmian Kablo, 14 Mart 2019 tarihinde açılışı gerçekleştirilen Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ne son teknolojiye sahip yangına karşı güvenli kabloları ile enerji sağlıyor.

 

Prysmian Kablo dev projelere imzasını atıyor

Dünya çapında enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo, toplam 3 bin 810 yatak kapasitesi ile dünya sıralamasında üçüncü sırada yer alan Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nin kablo tedarikini üstlendi. Sağlık kampüsü şeklinde inşa edilen Ankara Bilkent Şehir Hastanesi; genel hastane, ana hastane binası, kalp ve damar hastanesi, nöroloji hastanesi, çocuk hastanesi, kadın doğum hastanesi, onkoloji hastanesi, fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi ve psikiyatri hastanesi olmak üzere toplam 9 ana binadan oluşuyor. Ankara Bilkent Şehir Hastanesi projesi gibi önemli projelerde yer alarak sektördeki lider konumunu pekiştiren Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Erkan Aydoğdu, “Dünya sıralamasında ilk üçte yer alan Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nin kablo çalışmalarında görev aldık. Bunun yanı sıra, yakın zamanda Eskişehir Şehir Hastanesi’ne verdiğimiz kablolar ve kullandığımız son teknoloji ile sağlık sektörü projelerinde adımızdan sıkça söz ettirdik. 2019 yılında da “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonumuzdan hareketle, bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz projelere paralel olarak, yolumuza devam edeceğiz” dedi.

 

Türk kablo sektörüne yön veriyor

Teknoloji ve üretim kapasitesini artırmak için 1964 yılından bugüne dek birçok yatırım yapan Türk Prysmian, Mudanya’daki fabrikasında 22 bin farklı kablo üretebiliyor. 220 kV’a kadar tüm enerji kabloları, 3 bin 600 çifte kadar bakır iletkenli haberleşme kabloları, fiber optik kablolar, endüstriyel uygulamalarda kullanılan özel kablolar, Türk Prysmian Kablo’nun tam kapsamlı ürün yelpazesi içinde bulunuyor. 

ETİKETLER :
Diğer SEKTÖREL haberleri
10:11 - Vefat Haberi
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ