Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İlk şehit Nabi'nin son sözü '#HelloBrother' için özel video hazırlandı

TRT World, Yeni Zelanda'da geçtiğimiz cuma yaşanan terör saldırısında şehit olan Nabi'nin son sözü olan "#HelloBrother" etiketiyle onun için hazırladığı videoyu sosyal medyada paylaştı.
Bu haber 2019-03-22 08:52:22 eklenmiş ve 436 kez görüntülenmiştir.

Davud Nabi'nin Yeni Zelanda'daki terör saldırısının ilk şehidi olduğu vurgulanan videoda, 'Davud Nabi'yi ve onun son iyi niyet gösterisini kutlayalım. Davut Nabi'nin kelimeleri bir diyalogun başlangıcıydı. Hep beraber bu diyaloğu devam ettirebiliriz.' ifadelerine yer verildi.

Dünyanın pek çok yerinden insanın 'Hello Brother' ve kendi dillerinde 'merhaba kardeşim' dediği videoda, herkes Davud Nabi'nin hikayesini sürdürmek için '#HelloBrother' etiketini kullanarak paylaşımlar yapmaya davet ediliyor.

Yerleştirilmiş video
 

What does Daud Nabi's final act of kindness mean to you? Continue his legacy by sharing your own stories withKısa sürede sosyal medyada '#HelloBrother' etiketiyle birçok paylaşım yapılırken, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun ve TRT Genel Müdürü İbrahim Eren de TRT World'ün hazırladığı videoyu '#HelloBrother' etiketiyle sosyal medya hesapları Twitter'da paylaştı.

Terör saldırısında şehit olan Afganistan göçmeni 71 yaşındaki Davud Nabi, camiye girdiği sırada 'Merhaba kardeşim' dediği teröristin kayda aldığı görüntülerde yer almıştı.

Terör saldırısında şehit olan Davud Nabi, ‘merhaba kardeşim’ sözlerinden birkaç saniye sonra terrorist tarafından hedef alınarak katledildi.

ETİKETLER :
Diğer DÜNYA haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 222
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ