Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

CHP'nin Beyoğlu adayı imam-hatipli komünist başkan

31 Mart seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi, İstanbul Beyoğlu'nda ÖDP'nin Genel Başkanı Alper Taş'ı aday gösterecek. Taş'ın dikkat çeken özelliği ise imam-hatipli bir komünist olması.
Bu haber 2019-02-09 09:19:35 eklenmiş ve 447 kez görüntülenmiştir.

Son günlerde İstanbul'un her ilçesi için adaylık krizleri yaşayan CHP'de, Beyoğlu adayı da neredeyse netleşti.

KILIÇDAROĞLU SİNYALİ VERDİ

Sabah FOX TV'de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat'in konuğu olan Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Beyoğlu Belediye Başkanı Adayı için, "Alper Taş genç ve dinamik bir isim, adayımız olabilir." ifadelerini kullanmıştı.

ALPER TAŞ'IN DİKKAT ÇEKEN YANLARI

ÖDP'nin (Özgürlük ve Dayanışma Partisi) Genel Başkanı olan Alper Taş, yıllar önce imam-hatip süreciyle ilgili şunları söylemişti: "Eski genel başkanım Hayri Kozanoğlu beni takdim ederken, 'Tayyip Erdoğan Rizeli ise Alper de Rizeli. O Kasımpaşalı ise Alper Okmeydanlı. Alper de imam hatipli, uzun boylu, o da futbolcu.' demişti. O manada benzerlik var ama aslında çok farklıyız. Doğrudur, ilkokuldan sonra imam hatipin ortaokul kısmına başladım. Beş kardeştik, babamın muradı, birimizin iyi bir din hocası olmamızdı. Babamın talebini kırmadım ama zamanla imam hatipteki tabloyla fikirlerim arasında çelişkiler çıkmaya, derslerde tartışmalara başladım. Politikleşince imam hatipte kalamayacağımı anlayıp, birkaç arkadaşla düz liseye geçtik. Namaz kılmayı da o zaman bıraktım."

"VATAN SOL OLSUN"

 

Taş, "Vatan sol olsun" ifadesini ise şu sözlerle açıklamıştı: "Gerçek inananların yeri soldur. İslam, bir ekonomi sistemi sunmaz ki. Bunu ifadelendiren sosyalizm. Hani, "Vatan sağ olsun" derler ya, biz de 'Vatan sol olsun' diyoruz."

ETİKETLER :
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ