Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Putin Vizeyi Kaldırdı

Putin, Türk iş adamları ve tır şoförlerine vizeyi kaldırdı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iş seyahati için ve tır ve kamyon şoförü olarak Rusya'ya giden Türk vatandaşlarına vize uygulanmayacağını açıkladı.
Bu haber 2019-02-06 16:46:18 eklenmiş ve 395 kez görüntülenmiştir.

Kremlin Sarayı; Rusya Devlet Başkanı Putin'in, 4 Kasım 2015'te Rus Su-24 uçağınınTürk F-16'ları tarafından düşürülmesi nedeniyle Türkiye'ye uygulanan özel ekonomik önlemlerin bazılarını iptal ettiğini duyurdu.


İŞ ADAMLARI VE TIR ŞOFÖRLERİ VİZEDEN MUAF

İptal edilen bazı önlemlerin başında vize uygulaması geldi. İş seyahati için Rusya'ya gidecek iş adamlarına, ayrıca tır ve kamyon şoförü olarak Rusya'ya giden Türk vatandaşlarına vize uygulanmayacağı açıklandı.

 

Açıklamada, Putin'in bu kararnameyi Türkiye'nin mütekabiliyet ilkesi gereği Rusya vatandaşlarına yönelik benzer önlemleri alması koşuluyla imzaladığının altı çizildi.

Putin, kararnameyle Rusya Dışişleri Bakanlığı'na, iki ülke vatandaşlarının karşılıklı seyahatlerinin koşulları hakkındaki anlaşmanın kısmen yeniden yürürlüğe koyulduğu konusunda, Türk tarafına bildirimde bulunma talimatı da verdi.

ETİKETLER : putin
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ