Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Ankara İçin Flaş İddia! Melih Gökçek'in Oğlunu Bu Yüzden Reddetmişler

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa ettirilen Melih Gökçek'in, oğlu Osman Gökçek’le ilgili başkentte ilçe belediye başkan adayı olarak gösterilmesi talebininneden kabul edilmediği ortaya çıktı.
Bu haber 2019-01-07 11:40:36 eklenmiş ve 326 kez görüntülenmiştir.

Uzun yıllar Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapanMelih Gökçek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 'metal yorgunluğu' gerekçesi ile görevinden istifa etmişti. Gökçek, Mehmet Özhaseki'nin adaylığını önce desteklemiş sonra ise destek mesajlarını silmişti.


Oğlu Osman'ın aday gösterilmesini bekledi

Kendisinin aday olamayacağı kesinleşen Gökçek'in, oğlu Osman için Ankara'da ilçe belediye başkan adaylığı istediği de kulislere yansımıştı.


Melih Gökçek’in, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki ile yaşadığı gerginlik aday tanıtım toplantısında somut bir nitelik kazandı. Gökçek, Ankara adaylarının tanıtıldığı toplantıya katılmadı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hem davetiyeyle hem de sözlü olarak çağrılan Melih Gökçek’in törene katılmaması, oğlu Osman için beklentisinin karşılık görmemesine bağlandı.


AK Parti adayı Özhaseki'ye tavsiye: Gökçek'ten uzak dur

Ekim 2017’de 24 yıllık görevini bırakmak zorunda kalan Gökçek’in, oğlu Osman için bir başkanlık istediği kulislere yansımıştı. Siyaset kulislerinde Gökçek’in, AK Parti Ankara İl Başkanlığı’ndan kendisini telefonla arayarak törene davet eden görevliye, “Osman’ın aday olmadığı yere mi çağırıyorsunuz beni!” minvalinde bir cümleyle tepki gösterdiği konuşuluyor.


Öte yandan ilçe belediye başkan adaylarını belirlemede Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’ye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geniş yetki tanıdığı belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde kulislere yansıyan bir başka bilgiye göre de Özhaseki'ye Gökçek'ten uzak durması tavsiye edildiği konuşuldu.


Osman biraz pişsin

AK Parti’de Osman Gökçek’in adaylığına itiraz eden isimlerin, “Bir getirirse üç götürür” şeklinde yorum yaptıkları da konuşulanlar arasında. Melih Gökçek’in ortaya çıkan durum karşısında öfkelendiğini gören AK Partililerin ise kendisine “Osman siyasette biraz daha pişsin, olgunlaşsın, daha sonra mutlaka değerlendirilir” dedikleri ifade ediliyor.

www.yeniakit.com.tr

ETİKETLER : GÜNCEL
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 222
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ