Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Socar’ın İnşa Etti̇ği̇ Dev Yatırım “Star Rafi̇neri̇”ye Prysmian Kablo imzası

Prysmian Kablo, SOCAR Türkiye’nin inşa ettiği “STAR Rafineri” projesinde yerini aldı. “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonu ile önemli projelerde tercih edilen marka olmaya devam eden Prysmian Kablo, yangına karşı güvenli enstrümantasyon ve enerji kabloları ile projeyi hayata bağlıyor.
Bu haber Teknik Elektrik Postası, ARALIK - 217. Sayısında yayınlanmıştır.
Bu haber 2019-01-02 15:20:49 eklenmiş ve 529 kez görüntülenmiştir.

SAS Dünya çapında en büyük telekomünikasyon kabloları üreticisi olan Prysmian Group’un Türkiye operasyonu olan Prysmian Kablo, Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR’ın 6,3 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirdiği STAR Rafineri’nin kablo tedarikçisi oldu.


Prysmian Kablo dostluk

projesinde


Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR’ın iştiraki SOCAR Türkiye tarafından inşa edilen “STAR Rafineri” projesinde yer almaktan gurur duyduklarını belirten Prysmian Kablo’nun CEO’su Erkan Aydoğdu, “Prysmian Kablo olarak, yerli ve milli üretime olan inancımız doğrultusunda emin adımlarla ilerliyor ve faaliyetlerimize bu doğrultuda devam ediyoruz. Türkiye ve Azerbaycan arasındaki dostluğu dünyanın örnek alması gerektiğine inanıyoruz. Bu büyük proje, Türkiye’deki ilk “Stratejik Yatırım Teşvik Belgesi”ne sahip proje olma özelliği de taşıyor. Türkiye’nin ve dost ülkelerin prestijli projelerinde yer almaya yönelik çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki en büyük petrol operasyonlarından olan; Türkiye petrokimya sektöründe cari açığın azaltılmasına önemli katkı sağlayacak STAR Rafineri’de nafta, ksilen, dizel, jet yakıtı, LPG gibi petrol ürünlerinin üretimi gerçekleştirilecek. Türkiye’nin ilk Stratejik Yatırım Teşvik Belgesi’ne sahip olan rafinerinin inşaatın en yoğun döneminde 14 ülkeden 3000’in üzerinde mühendis olmak üzere toplam 19.500 bin kişi çalıştı. Rafineri faaliyete başladıktan sonra istihdam sayısı 1.100 kişi olacak.

 


ETİKETLER : sektörel - PRYSMIAN
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 222
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ