Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Günsan Elektrik 2018’i Yüzde 20 Büyüme ile Kapatacak

Yenilikçi ürünleriyle anahtar ve priz sektörüne ilkleri kazandıran Günsan Elektrik, üretiminde yeni teknolojiler geliştirdiği 2018 yılını yüzde 20 büyümeyle kapatmayı hedefliyor. 2019 yılında akıllı yeni ürün gruplarıyla Afrika, Ortadoğu ve Rusya pazarlarına ağırlık vermeyi planlayan Günsan, ihracat yaptığı ülke sayısını artırmayı planlıyor.
Bu haber Teknik Elektrik Postası, ARALIK - 217. Sayısında yayınlanmıştır.
Bu haber 2019-01-02 15:05:55 eklenmiş ve 571 kez görüntülenmiştir.

Anahtar ve priz sektörüne yenilikçi yaklaşım getiren Günsan, kaliteli ve ekonomik ürün gamıyla 2018 yılını yüzde 20 büyümeyle kapatmayı hedefliyor. Anahtar priz, grup prizler, aksesuarlar, sigorta kutuları, şalt grubu, kauçuk fiş ve prizler ile kablo kategorilerinde toplam 17 bin parçalık ürün portföyü ve 50 milyon anahtar üretim kapasitesi bulunan Günsan, iç pazarın yanı sıra akıllı ürün gruplarını yeni coğrafyalarla buluşturacak. 


Son 3 yılda yüzde 60’dan fazla büyüme göstererek Türkiye pazarından yüzde 20 pay aldıklarını belirten  Günsan Elektrik Ceo’su Francisco Gil Garcia; konut piyasası ve son kullanıcıların değişen ihtiyaçları doğrultusunda inovatif fikirler geliştirmeye devam edeceklerini söyledi. Garcia;“Üretim kapasitemiz her geçen yıl artıyor. Firma olarak sektör ortalamasının üzerinde ilerliyoruz. 2019 yılında çift haneli büyümeyi hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmak adına kapasitemizi artıracak yatırımlarımız 2019 yılında da devam edecek. Referans proje çalışmalarımızla iç pazardaki payımızı korumakla birlikte ihracatta büyümeye odaklanacağız. İhracat kanalımızda faaliyette bulunduğumuz ülke sayısını 70’in üzerine çıkarmayı hedefliyoruz”dedi.

 

Yeni pazarlara odaklandı 

Yeni ürün geliştirmede Ar-Ge çalışmalarına sektörün üzerinde bir pay ayırdıklarını da ifade eden Garcia, inovasyon ve Ar-Ge yatırımlarını yüzde 50 daha artırmayı hedeflediklerini dile getirdi. Garcia, “Yüksek teknolojiye uyumlu, kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştıran ve kişiselleştirilebilen ürünlerimizin rekabetçi yapıları sektörde farklılaşmamızı sağlıyor. Akıllı yeni ürün gruplarımızla yeni coğrafyalara ulaşmayı hedefliyoruz. Afrika ve Ortadoğu yakından takip ettiğimiz pazarlar. 2019 yılında özellikle Rusya pazarında da aktif olmak istiyoruz.” 


ETİKETLER : sektörel - GÜNSAN
Diğer SEKTÖREL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 222
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ