Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

YPG: ABD Bizi Şoke Etti, Mecburen Esed'le Anlaştık

ABD, Suriye'den çekilme kararı aldıktan sonra tasmasız kalan YPG, boynunda Esed'in ipini doladı. Terör örgütü YPG'nin Sözcüsü Mazlum Kobani, ABD'nin kararından sonra "şoke olduklarını" ve Esed ile masaya oturmak zorunda kaldıklarını söyledi.
Bu haber 2018-12-26 09:24:10 eklenmiş ve 625 kez görüntülenmiştir.

Türkiye'nin sınır güvenliğini oluşturmak için attığı emin adımlar, ABD'nin Suriye'den çekilme kararı almasında etkili oldu. Bizzat ülke medyasına yansıyan haberlerde, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından Suriye'den çekilme kararı aldığı ifade ediliyor. ABD'nin aldığı bu kararın ardından, Trump'ın Suriye'de beslediği PKK/YPG'li teröristler şoka girdi. Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yönelik operasyonun başlamak üzere olduğu açıklamasının ardından da teröristlerin uykusu kaçtı. 


"Trump'ın kararı bizi şoke etti"

Terör örgütü YPG'nin isim değiştirmiş hali olan SDG'nin sözcüsü Mazlum Kobani, "ABD birkaç gün öncesine kadar anlaşmalara bağlı kalacağını vurgulamıştı. Biz de bunun karşılığında anlaşmalara bağlı kaldık. Donald Trump’ın kararı bizi şok etti. Bunu beklemiyorduk" dedi.


Kısa süre önce "çekilmeyeceğiz" denmiş

Bu kararın ardından Rusya ve Esad ile anlaşmak için masaya oturmak zorunda kaldıklarını kaydeden sözcü, ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey’nin kendilerini kısa bir süre önce ziyaret ederek ABD'nin Suriye'den çekilmeyeceğini söylediğini aktardı.


Ancak ABD Başkanı Trump'ın kararı sonrası, Jeffrey de istifa etmek zorunda kaldı.
www.yeniakit.com.tr

ETİKETLER : GÜNCEL
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 222
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ