Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Trump ve Erdoğan sorunları BM toplantısında çözebilir

Bu ay içerisinde Birleşmiş Milletler’de yapılacak top-lantı Trump ve Erdoğan’ın ilişkilerini nasıl devam ettireceği noktasında önemli bir dönüm noktası olabilir. İki ülke arasındaki iletişim sorunu, Trump ve Erdoğan’ın bir araya gelerek doğrudan çözüme kavuşmasını sağlayabilir.
Bu haber 2018-09-04 16:09:35 eklenmiş ve 275 kez görüntülenmiştir.

Özellikle ABD’nin Suriye’de YPG’yi kullanması ve FETÖ darbe girişiminde ABD’nin somut adımlar atmamış oluşu Ankara ve Washington arasındaki sancılı ilişkinin ete kemiğe bürünmesine sebep oldu. Brunson kriziyle birlikte artık iki NATO müttefikinin, “müttefik” olarak tanımlanması neredeyse stratejik olarak imkansız bir hale geldi.
Kısacası, Türkiye ABD ilişkileri belki de tarihsel olarak hiç şahit olmadığımız kadar zor günlerden geçiyor.

 

ABD Başkanı Donald Trump, son olarak yaptığı açıklamada “hayal kırıklığına” uğradığını söyledi ve Ankara tarafından “kandırıldığını” iddia etti. Trump’ın bu çıkışı gösteriyor ki, ciddi bir iletişim sorunu yaşanıyor.Trump, ısrarla Filistin ziyareti sırasında İsrail tarafından tutuklanan Ebru Özkan’ın serbest bırakılmasında rol oynadığını ve bunu da Brunson’un serbest bırakılmasına karşı yaptığını dile getiriyor. Yani Trump, kendisinin bir adım attığını fakat Ankara’nın sözünde durmadığını iddia ediyor. Trump, özellikle referandum sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak tebrik etmesini ve Münbiç operasyonunda ortak bir yol haritasında anlaşılmış olmasını Türkiye’ye karşı sunduğu bir lütuf olarak lanse ediyor. Fakat dikkat etmemiz gereken nokta, Türkiye ve ABD arasında adeta kansere dönüşmüş sorunlu ilişki, ve ABD’nin bu konularda sessiz kalmış olmasıdır.

forumusa.com

ETİKETLER : GÜNCEL
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ