Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Ülkelerine Dönsünler İstiyorlardı... Solcuların ‘Suriye’ İkiyüzlülüğü!

Soldan çarklı ayak takımı, yıllardır Suriyeliler için nefret söyleminde bulundu, ülkelerine dönmeleri için iktidara baskı uyguladı. Aynı güruh, dün sosyal medyada açılan skandal etikete tepki gösterip Suriyelileri savunmaya başladı, mülteciler üzerinden AK Parti’ye saldırdı!..
Bu haber 2018-09-04 10:36:13 eklenmiş ve 372 kez görüntülenmiştir.

Soldan çarklı sözde yazar, çizer, siyasetçi takımı, yıllardır Suriyeliler ülkesine dönsün diye çabaladı, haklarında nefret söylemlerinde bulundu, ülkelerinde savaşmadıkları için, “Vatan haini” yakıştırması yaptı. Dün bu ırkçılık zirveye ulaştı ve Twitter’da “#SuriyelilerDefolsun” şeklinde etiket açıldı. Yıllardır Suriyelilere karşı nefret söylemlerinde bulunan solcular, fırsattan istifade şirin gözükmek için Suriyelilere sahip çıkmaya başladı. İşin alakasız kısmı ise, Suriyeli mültecilere kucak açan AK Parti iktidarına saldırmaları oldu...

TERÖR SEVİCİNİN SAÇMA ÇELİŞKİSİ

Türkiye’nin Suriye politikasını eleştirmeyi farklı bir boyuta taşıyan HDP’li Barış Atay, mültecileri savundu ama ülkenin parçalanmasını AK Parti’ye bağladı. Mültecileri savunurken, Suriye konusunda elinden geleni yapan, diplomasi yoluyla ülkedeki kargaşının son buldurulması çağrısı yapan AK Parti’ye, “Suriye’yi böldü” iftirası atması, Atay’ın düşünce yapısını ortaya koydu.

Atay, “Ortada, ülkeleri bir paylaşım savaşıyla yok edilmiş bir halk var ve sebep olanlardan biri de bu iktidar. Yaşadığımız sıkıntıların sebebi Suriyeliler değil. Bir savaşla hayatları çalınanlarlara #SuriyelilerDefolsun diyeceğinize, hesabı iktidardan sormak zorundasınız.” diye yazdı.

HDP’LİLER AYNI KAFA...

HDP listelerinden milletvekili adayı gösterilen lakin seçilemeyen solcu Veli Saçılık da Suriyelileri savunurmuş gibi yaptı, AK Parti’ye saldırdı... Bir yerden emir almış gibi aynı mantıkla konuşan HDP’li solcuların kullandıkları ifadeler dikkat çekti.

Saçılık şu herzeleri savurdu:

Suriye'yi cihatçı katillerle birlikte yıktınız, viran ettiniz. Türkiye'de ucuz iş gücü olarak sömürdünüz. Irkçı faşistler defolsun, biz mazlumla ekmeğimizi bölüşürüz.

CHP HÂLÂ GERİ YOLLAMA DERDİNDE

Sosyal medyadaki nefret söylemini eleştirirken mültecilerin geri döndürülmesi gerektiğini savunan CHP’li Sinan Oğan şunları yazdı:

“Suriye’de savaş büyük ölçüde sona erdi. Yapılacak iş bir plan çerçevesinde 2011’den beri misafir ettiğimiz Suriyelileri 18-50 yaş arasındaki erkeklerden başlamak üzere geri göndermektir. Twitter’da #SuriyelilerDefolsun şeklinde başlıklar açmak son derece yanlıştır, zararlıdır...”

TABELA PARTİSİ: AK PARTİ’YE SES ÇIKARMAYANLAR...

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş, etiketi açan ırkçıların AK Parti’ye sessiz kaldığını savunarak skandal bir açıklamada bulundu. Taş, “#SuriyelilerDefolsun hashtagı açanlar; Suriyeli’lerin ülkemize göçüne yol açan İç savaşı derinleştiren, Suriye yangına benzinle giden AKP’nin politikalarına sesinizi çıkarmadınız, şimdi de AKP’nin ekonomi politikasının sonucu olan krizi Suriyelilerin üstüne yıkıyorsunuz. Ayıp.” ifadelerini kullandı.

“GÖÇMENLERE KÖTÜ DAVRANAN...”

Kapatılan Karşı gazetesinin üst düzey görevililerinden biri olan Kutlu Esendemir, “Göçmenlere kötü davranan herkes, umarım bir gün en katıksız faşistlerin göbeğinde o göçmenliği yaşamak zorunda kalır. #SuriyelilerDefolsun” diye yazdı.

www.yeniakit.com.tr

ETİKETLER : GÜNCEL
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ