Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Cem Küçük’ten ABD’ye: Faturasını Ağır Öder!!

Türkiye gibi 80 milyonluk büyük bir ekonomik gücü, devasa ordusu olan ülkeyle çalışmamanın faturasını ABD önünde bulur. Eğer ABD geri adım atmazsa sonuçlarını hep beraber göreceğiz. Zaten bakanlarımıza yönelik yaptırımlar asla sürdürülebilir değil…
Bu haber 2018-08-03 15:11:43 eklenmiş ve 492 kez görüntülenmiştir.

 

Mevcut ABD yönetimi Orta Doğu’da neyin ne olduğunu pek kavrayamıyor. Aslında ABD yönetimleri Türkiye’nin önemini bilir ama şu anki kafayı anlamak mümkün değil. Süleyman Soylu ve Abdülhamit Gül’e yönelik yaptırım skandal değil alçaklıktır! Bunu akılla anlamak da mümkün değil.

Akılla anlayamadığımız için, ABD yönetiminin 2 numarasına bakmak lazım. Yani Başkan Yardımcısı Mike Pence’e. Amerika’da Evanjelistler Cumhuriyetçilere oy veriyorlar. Evanjelistlerin tuhaf bir inançları var. Brunson ev hapsine alınmış ve belki de tahliye edilecekti. Amerika’da Pence’in başını çektiği grup Brunson’ın tahliye edilmesini istemiyor. “Tanrı’yı kıyamete zorlama ekolü” mensubu bir bağnaz Pence. Bu ekol, “Kriz büyüsün dünya karışsın ve İsa yeniden dönsün” gibi delice bir inanca sahip. Muhtemelen hâkimlerimiz tam tahliye verecekti. Pence ve ekibi Brunson’u göndermesinler ve kriz büyüsün diye yaptırım kararı aldılar.

Pence kafası bağnaz köktendinci bir kafa. Orta Doğu’da ortam kızışsın istiyor bu Evanjelikler.   Orta Doğu kızışsın, daha çok kan dökülsün istiyorlar. Brunson gönderilse en çok bu Pence denen bağnaz ekol üzülür. Rahip Brunson güvenlik bürokratlarımız dâhil bu işi bilen herkese göre ajanın teki ve asla iyi niyetli değil.  Millî menfaatlerimiz için göndermek gerekirse zaten gönderilir.

Şayet bu gergin ortam devam ederse bize de zararı olur ama ABD bu işte daha çok kaybeder. Türkiye gibi 80 milyonluk büyük bir ekonomik gücü, devasa ordusu olan ülkeyle çalışmamanın faturasını ABD önünde bulur. Eğer ABD geri adım atmazsa sonuçlarını hep beraber göreceğiz. Zaten bakanlarımıza yönelik yaptırımlar asla sürdürülebilir değil…

 

ETİKETLER : GÜNCEL
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 220
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ