Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Kararları Veren Veliaht Prens Muhammed Bin Selman Değil

Suudi Kralı Selman’ın, veliaht prens oğlunu Filistin politikası konusunda uyardıktan sonra Trump'a “Doğu Kudüs, Filistin'in başkenti olarak yer almazsa senin planını destekleyemeyiz” dediği iddia edildi. Aynı zamanda bu konularda karar verici merci'in veliaht prens Muhammed bin Selman değil, Kral Selman olduğu belirtildi.
Bu haber 2018-07-31 09:23:03 eklenmiş ve 274 kez görüntülenmiştir.

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüs'ü İsrail'in sözde başkenti olarak tanımasından ve büyükelçiliğini Tel Aviv’den işgal altındaki kente taşımasından sonra bölge kan gölüne dönmüştü. Trump ve İsrail’in kanlı planına en büyük desteği veren isimlerden biri olan Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın babası Kral Selman bin Abdülaziz el-Suud tarafından “Çok hızlı gidiyorsun, biraz yavaş ol.” diye uyarıldığı öne sürüldü.


ABBAS’A GÜVENCE VERDİ


Bu iddianın ardından başka bir çarpıcı gelişme yaşandı. Reuters’in haberine göre, Suudi Kralı Selman'ın Trump’a “Yüzyılın anlaşmasını” kastederek “Doğu Kudüs Filistin'in başkenti olarak yer almazsa bu planı destekleyemeyiz.” dediği iddia edildi. Selman'ın Filistinli mültecilerin geri dönüş hakkını da savunduğu ileri sürüldü. Kararını ABD'den üst düzey yetkililere bildiren Kral Selman, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ve diğer Arap liderlere de bu yönde güvence verdi.


'KARARLARI O VERMİYOR'


Habere göre Riyad'daki üst düzey bir Arap diplomat, son aylarda ortalarda görünmeyen Veliaht Prens Selman’ın dış politika işlerinden el çektirildiğini belirterek, “Suudi Arabistan'da artık bu konuda karar mercii Veliaht Prens Muhammed değil, Kral Selman. ABD'nin hatası, bir ülkenin diğer tüm ülkelere ödün vermeleri için baskı yapabileceğini düşünmek oldu. Ama bu konuda baskı sökmez.” dedi.

www.yeniakit.com.tr

ETİKETLER : DÜNYA
Diğer DÜNYA haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Mustafa ALBAYRAK
Teknik Elektirk Postası - 220
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ