Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Ekonomik Saldırıyı Sürdürecekler!

Erdoğan’ın yüzde 52,6 ile seçilmesiyle hayalleri yıkılan Batı medyası, başkanlık töreni ve kabineye ilişkin haberleriyle alçaklaştı. Art niyetli kalemşorlar, Bakan Albayrak’ı bahane ederek ekonomik saldırıların artarak süreceğini alenen ilan etti.
Bu haber 2018-07-11 11:29:45 eklenmiş ve 192 kez görüntülenmiştir.

24 Haziran’da Muharrem İnce, Meral Akşener, Selahattin Demirtaş ve Temel Karamollaoğlu’ndan oluşan yıkım ekibiyle beraber, milletten Osmanlı şamarı yiyen Batı medyası, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki dünya liderlerinin katılımıyla yapılan töreni ve uzman kabinesi karşısında çılgına döndü. Batı medyası hem töreni hedef aldı, hem de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak üzerinden algı operasyonuna kalkıştı.

HAZMEDEMEDİLER

İngiliz BBC, milletin evi için “AK Saray” diyerek kin kustu. Financial Times ise Albayrak’ın Merkez Bankası’nın bağımsızlığına gölge düşüreceği yalanını söyleyerek, “2004'te Erdoğan'ın kızıyla evlenen Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanı olması, Türkiye ekonomisinin sağlığı ve Merkez Bankası'nın bağımsızlığı konularında endişeli olan yabancı yatırımcı ve uzmanları alarma geçirdi” algısına oynadı. Amerikan New York Times Gazetesi de, ekonomiyi “yerli ve milli” bir isim olan Berat Albayrak’ın yönetecek olmasının faiz lobisini son derece rahatsız ettiğini örtülü şekilde itiraf ederek, “Türkiye'nin ekonomisi geçen yılki yüzde 7,4 büyüme oranıyla hâlâ en hızlı büyüyen ekonomilerden ancak Türk Lirası, yatırımcı ve kredi verenlerin endişelerinin bir yansıması olarak son zamanlarda değer kaybetti” yorumuyla Türkiye’ye döviz kuru üzerinden yapılan saldırıların süreceğinin sinyalini verdi.

BATI’NIN İKİYÜZLÜLÜĞÜ

The Guardian, Batılı emperyalistlerin Erdoğan’ın törenine katılmadığını sütunlarına taşırken, The Times alenen milletin iradesine hakaret etti. Erdoğan’ı tebrik eden ve ona destek veren liderlere “Otoriter lider” benzetmesi yaparak, Batı’nın ikiyüzlülüğünü gölgelemeye çalışan gazete, "Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin gibi otoriter liderler, Erdoğan'ı aceleyle tebrik etti ancak Batı daha kayıtsız davrandı.

Bu, yemin töreninin davetli listesine de yansıdı. Bulgaristan'ın Cumhurbaşkanı Radev törene katılan tek Avrupa Birliği üyesi ülke lideriydi” yorumunu yaptı. Bu haberlerin tümü Batı’nın Türkiye düşmanlığının katlanarak artacağının da bir bakıma göstergesi oldu.

dirilispostasi.com

ETİKETLER : EKONOMİ
Diğer EKONOMİ haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ