Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Tutuklanan CHP'li Eren Erdem İsim Verdi!

Yabancı ajanların yardımıyla yurtdışına kaçma planı yaparken gözaltına alınan CHP eski milletvekili Eren Erdem, tutuklandı. Erdem, CHP’li vekillere “Bülent Tezcan’a söyleyin bu onun eseridir” diye bağırdı.
Bu haber 2018-06-30 09:50:27 eklenmiş ve 455 kez görüntülenmiştir.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin 24 Haziran gecesi merak konusu olmaya devam ediyor.  24 Haziran günü saat 17.00'de YSK'nın önüne gelip açıklama yaptıktan sonra ortadan kaybolan İnce, seçimi kaybettiğini WhatsApp mesajıyla İsmail Küçükkaya'ya duyurmuştu.


Nerede olduğunu Sözcü yazarı Saygı Öztürk dünkü köşesinde yazmış ve İnce'nin Ankara Swiss Otel'de ekibiyle birlikte olduğunu ifade etmişti. Peki sosyal medyada konuşlan tehdit ve kaçırma iddiaları doğru muydu? Tartışmalara katılan Türktiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, tehdit hariç kaçırılma kısmının doğru olduğunu iddia etti. "Bu bir şaka değil, kimseyle de dalga geçmiyorum" diye yazısına başlayan Uğur'a göre İnce, kendi ekibi tarafından otelden alınıp evinin yatak odasına kapatıldı. İşte Uğur'un çok konuşucak o yazısından ilgili bölümü:


"KENDİ EKİBİ KAÇIRDI" İDDİASI


"Tam eline telefonu aldığı sırada, o anda gelen mesajı gördü. FOX televizyonunda Çalar Saat programının sunucusu İsmail Küçükkaya idi mesajı gönderen ve “Herkes sizi merak ediyor, bir sürü şayia çıktı, bir şey demeyecek misiniz?” diye soruyordu. Çevredeki herkesin şaşkın bakışları arasında Muharrem İnce, İsmail’e pat diye cevap verdi:


“Adam kazandı, daha ne diyeyim”


Canlı yayında olan İsmail Küçükkaya anında bu mesajı okudu tabii. Otelin süit dairesindeki televizyonda FOX TV açıktı. İsmail’in söyledikleriyle birlikte herkes dondu kaldı. Başkan adayları giderek tehlikeli olmaya başlamıştı. Aman demeye kalmadı Muharrem İnce kafaya o sert içkilerden birini daha dikti ve talimatı verdi:


“Derhal basını arayın, açıklama yapacağım”


O anda garip bir şey oldu. Ekip birbirine baktı, âdeta gözleriyle anlaştılar ve aralarından biri “Tamam abi ama önce eve gidelim de şu sabahki kıyafetinizi değiştirelim” dediler. Bu fikri ailesi de destekledi. 


EVE GETİRİLİP YATAK ODASINA SOKULDU


Hep birlikte apar topar çıkıldı ve Muharrem İnce eve getirilip yatak odasına sokuldu.

Kapı üzerine kilitlendi.


İnce’nin yanında ne cep telefonu, ne de ev telefonu vardı. Çünkü alınmıştı. Bir süre bağırıp çağırdıysa da aradan fazla zaman geçmeden uyuyup kaldı.


Ekip de bir açıklamadan yanaydı ama CHP Genel Merkezi ve Kemal Kılıçdaroğlu ile ilk günden papaz olmanın âlemi yoktu. Biraz daha stratejik davranılması gerekmekteydi.


Evet, kaçırılma hikâyesi doğru ama bu şekilde. Yani Muharrem İnce kendi ekibi tarafından kaçırıldı.


Doğu Perinçek’in deyimiyle HDP’ye oy veren bonzai kullanıcısı CHP’lilerle, İnce’nin tanımıyla “Şizofren CHP’liler” o sıralarda YSK ve CHP


Genel merkezlerinin önünde videolar çekip sosyal medyada kıyameti koparıyorlardı.


“İnce’yi konuşturmuyorlar, kaçırdılar ve susturdular. Tehdit ettiler.”


Tehdit kısmı hariç hepsi doğruydu.


Muharrem İnce kaçırılmış, konuşması engellenmiş ve susturulmuştu.


Kendi ekibi tarafından."

“BU TEZCAN’IN ESERİ”


Yeni Şafak'ın haberine göre, savunmasında “Eğer Karşı gazetesine FETÖ’den tek kuruş girdiyse özel olarak idamımı istiyorum” ifadelerini kullanan Eren Erdem, duruşmaya ara verildiği esnada “Bülent Tezcan’a söyleyin, bu onun eseridir” dedi. Mahkeme heyeti aranın ardından Erdem’in “Terör örgütüne yardım etmek” suçundan tutuklanmasına karar verdi. Davaya ilişkin ilk duruşma 19 Eylül’de yapılacak.

.

 

FETÖ’ye hizmet


17-25 Aralık kumpasının başarısız olmasının ardından kurulan Karşı gazetesi, Eren Erdem’in genel yayın yönetmenliğinde “yasa dışı dinleme ve teknik takip tutanakları” yayınladı. 21 Şubat 2014 tarihinde dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Suudi işadamı Yasin el-Kadı arasındaki üçlü görüşmenin teknik takip tutanaklarını manşete taşıyan Karşı, Türkiye’nin teröre destek verdiği algısı oluşturmaya çalıştı. Erdem yönetimindeki Karşı, 18 Mart 2014’te de 17-25 Aralık savcısı Celal Kara’yı manşetine taşıyarak FETÖ propagandasına imza atmıştı.


Kılıçdaroğlu ve Tezcan itirafı


Eren Erdem 23 Mayıs tarihinde katıldığı bir programda, “FETÖ’den belge almakla yargılanıyorum ama MİT tutanaklarını bana Bülent Tezcan verdi” demişti. FETÖ’nün yayın organı Zaman Gazetesindeki eyleme destek vermesiyle ilgili olarak ise Erdem, “Ben CHP medya komisyonu üyesiyim. Herhangi bir gazeteye kafama göre gitmem. Zaman gazetesine Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla gittim” ifadelerini kullanmıştı.


 

 www.yeniakit.com.tr

ETİKETLER : GÜNCEL
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ