Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

TSK'dan Kandil'e Sri Lanka Stratejisi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Kandil harekatında, Sri Lanka'nın Tamil Kaplanları olarak bilinen terör örgütüne karşı uyguladığı stratejiye benzer bir yol izliyor.
Bu haber 2018-06-08 09:06:02 eklenmiş ve 304 kez görüntülenmiştir.

Türkiye hem yurt içinde, hem Suriye'nin kuzeyinde hem de Kuzey Irak'ta terör örgütü PKK'ya göz açtırmıyor. Mehmetçik, Kandil'i boğacak kuşatmayı gerçekleştiriyor.


Sınır ötesinde oluşturulacak tampon bölge ile teröristlerin lojistik bağlantıları kesilecek ve yurt içine sızmalar önlenecek. Her türlü terör faaliyeti sınırların içine taşınamadan sınır ötesinde yapılacak operasyonlarla engellenecek.


Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Sri Lanka'nın Tamil Kaplanları olarak bilinen terör örgütüne karşı uyguladığı stratejiye benzer bir yol izlediği öğrenildi. Örgütle bulunduğu her yerde yoğun mücadele ediliyor. Yurt içinde ve Suriye'nin kuzeyinde büyük bir darbe yiyen örgüt, gençleri dağa çıkaramayınca sınır ötesinde sıkışıp kaldı. Bunu iyi değerlendirmek isteyen Ankara, özellikle örgütün merkezine yönelik yoğun bir baskı uygulamak istiyor. Bu kapsamda Kandil'e yönelik devam eden ön hazırlık operasyonlarının, Kandil'in içlerine kadar sürmesi planlanıyor.


GÜVEN DUYGULARI HEDEFTE


Sınır ötesinde oluşturulan tampon bölge ile Kandil'in artık güvenli olmadığı örgüte hissettirilecek. Kandil'deki her türlü hareketliliğe anlık bombardımanlarla müdahale edilecek. Ayrıca örgütün lider kadrosundan bazı isimler de hedef alınarak etkisiz hale getirilecek.


IRAK ORDUSU SURİYE'DE DEAŞ'I VURDU


Irak Savunma Bakanlığı'na bağlı Emniyet Enformasyon Merkezi'nden yapılan açıklamada, Başbakan ve Genelkurmay Başkanı Haydar el-İbadi'nin talimatı doğrultusunda savaş uçakları, Suriye'nin Deyr ez-Zor kentinin Hecin beldesinde DEAŞ'a ait mevziyi bombaladı. Irak savaş uçakları, daha önce de birçok kez Hecin beldesinde terör örgütü DEAŞ mevzilerini hedef almıştı.

www.yeniakit.com.tr

ETİKETLER : GÜNCEL
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ