Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

İsmail Metin Temel Paşa'nın Yatak Odası Kurşunlanmış

Afrin fatihi Korgeneral İsmail Metin Temel Paşa'nın geçtiğimiz kasım ayında Kilis’te kaldığı misafirhanedeki yatak odasının teröristlerce kurşunlandığı ortaya çıktı.
Bu haber 2018-06-06 09:35:48 eklenmiş ve 480 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin apoletlerini sökülmekle tehdit ettiği Afrin kahramanı Korgeneral İsmail Metin Temel'in geçtiğimiz kasımda Kilis'te istirahat ettiği misafirhaneye yapılan saldırının fotoğrafları ortaya çıktı.  Temel'in istirahat ettiği misafirhanenin çatısından giren kurşun odanın zeminine çarpıp yere düştü.

2. Ordu Komutanı Temel'in terör örgütleriyle amansız mücadeleyi sürdürdüğü günlerde Kilis'teki Taktik Komuta Yeri misafirhanede kullandığı istirahatgahına saldırının detayları şöyle: Temel'e, birliği denetleme çalışmaları sırasında istirahat etmesi için Komutan Misafirhanesi tahsis edildi. Otomatik silahla yapılan ve Temel'i hedef alan saldırıda kurşun misafirhanenin çatısını delerek yatağının hemen yanında odanın zeminine çarparak yere düştü.

HELİKOPTERE SALDIRI

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Saldırı anında Korgeneral Temel'in odada bulunup bulunmadığı bilinmiyor. Temel'in sadece bir kaç metre ile ölümden döndüğü anlaşılıyor.

İsmail Metin Temel'e PKK tarafından çok sayıda suikast girişiminde bulunuldu. Geçtiğimiz eylülde Kato Dağı'nda bulunan üs bölgesini denetleyen Korgeneral Temel'i taşıyan komutanı Beytüşşebap 8. Jandarma Alay Komutanlığı'na bıraktıktan sonra Şırnak 23. Piyade Tümen Komutanlığı bölgesine intikali sırasında silahlı saldırıya uğradı. Helikoptere atılan 12 kurşundan uçuş ekibinin manevralarıyla kurtulundu. 4 Ekim 2017'de de Irak Ordusu ile HaburSınır Kapısı'na yakın bölgede icra edilen tatbikatın denetlenmesi sırasında Temel'in bindiği helikopteri, komutanı bıraktıktan sonra Silopi'ye geri dönmek için kalkış yaparken motorunun alev alması sonucu yangın tehlikesi geçirdi.

FETÖ DE SUİKAST TİMİNİ YOLLADI

İsmail Metin Temel'in FETÖ'nün de hedefindeydi. 15 Temmuz ihaneti gecesi FETÖ'cülerin öldürmek için Van'daki Karargâhına Silopi'deki Özel Kuvvetlerden suikast timi yolladı. Timi yollayan kişinin 15 Temmuz haini Semih Terzioğlu  olduğu saptandı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanıb  Berat Albayrak da Temel Paşa'nın 15 Temmuz gecesi öldürülmeye çalışıldığını anlatmıştı.

ŞİMDİ DE KANDİL'İ TEMİZLEYECEK


İkinci Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel Suriye'nin ardından şimdi de Irak'ın kuzeyini temizlemek için kolları sıvadı. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatları'nı başarıyla sonuçlandıran Temel Paşa, İkinci Ordu'nun sorumluluk hudutlarında bulunan Irak'ın kuzeyindeki operasyonları yönetiyor. Mehmetçik, bölgede 11 üs oluşturdu. Bu üslerden ikisi helikopter ve tanklar için yapıldı. Türkiye'nin yeni nesil silahı Bayraktar SİHA ve diğer İHA'lar için ayrı bir üs yapılıyor. Düz ovada tampon bölgeyi oluşturan Mehmetçiğin yakın zaman içinde Kandil'in zor arazisinde süpürme harekatına başlaması bekleniyor.

www.yeniakit.com.tr

ETİKETLER : GÜNCEL
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ