Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Başbakan Yıldırım Yeni Projeyi Açıkladı

Çevre Yatırımları Açılış Töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, 'Ankara'dan başlayarak sıfır atık projesi başlayacak. Sıfır atık projesi etap etap ülkenin her köşesine yayılacak.' dedi.
Bu haber 2018-06-04 13:10:27 eklenmiş ve 190 kez görüntülenmiştir.

Çevre Yatırımları Açılış Töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, 'Ankara'dan başlayarak sıfır atık projesi başlayacak. Sıfır atık projesi etap etap ülkenin her köşesine yayılacak.' dedi.


 Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmalarından satır başları;


16 yıllık iktidarımızda çevreyle ilgili hem toplumda farkındalık oluşturmak aynı zamanda da gelişen şehirleşme, sanayileşme kapsamında çevrenin korunmasına dair önemli uygulamaları hayata geçirdik.


Çevre Şehircilik Bakanlığımız tarafından belediyelerimiz adına gerçekleştirilen birçok çevre yatırımının toplu açılışını yapıyoruz. Ayrıca bir de belediyelerimize araç dağıtımı yapacağız. Yatırımların tutarı 2,5 milyar lira civarında. 16 yıldır devam ettirdiğimiz geleneğimiz vardı. Tek tek açılışlar yerine toplu açılışlar yapıyoruz. AK Parti iktidarının o kadar eseri var ki tek tek açılış yapsak herhalde 30-40 yıl açılış yapamazdık.


İsraf inancımızda haramdır. Bu konuda artık daha bilinçli adımlar atıyoruz. Yaşadığımız şehirler, köyler bize emanettir. Hor ve hoyratça kaynaklarımızı yok etme hakkına sahip değiliz.


Ankara'dan başlayarak sıfır atık projesi başlayacak. Sıfır atık projesi etap etap ülkenin her köşesine yayılacak. Atıklarla sadece geri dönüşüm yapılmış olmuyor, aynı zamanda istihdama katkı sağlıyor. 24 Haziran'da ham meclis yenilenecek hem de yönetim sistemi değişecek. Seçim beyannamemizde çevre, şehircilik ve yerel yönetimler konusunda özel bir bölüm ayırdık. Bölgemizde ortaya konulmaya çalışılan birtakım şer planlarını bozmak için güçlü Meclis, güçlü liderliğe öncesinden daha fazla ihtiyaç var.


Su havzalarının tamamı koruma altına alınacak. Yeni dönemde orman alanlarımızın büyüklüğünü artırmaya devam edeceğiz. Bu alanı 233 milyon dekara çıkaracağız. İStanbul başta olmak üzere marka değeri yüksek şehirlerimizi küresel düzeyde cazibe merkezine dönüştüreceğiz. Belediye meclislerinin denetim yatkisini artırıp katılımcılığı ve hesap verilebilirliği güçlendireceğiz.


BU BİR MİLAT OLACAK


İmar Barışı yasası ile vatandaşlarımızın kangren haline gelmiş bir sorununu da gündemden çıkarıyoruz. 13 milyona yakın hanenin iş yeri, konut gibi büyük bir kitleyi ilgilendiren imarla ilgili bu sorun son yaptığımız düzenlemeyle ortadan kalkmış olacak. Bu bir milat olacak, bir çizgi çekilecek ve bundan sonra bu durumlara müsamaha gösterilmeyecek. Tarihin en büyük imar barışı yasasıyla vatandaşlarımızın devam eden köklü bir sorununu da gündemden çıkarıyoruz. 8 Haziran itibariyle müracaatlar başlıyor. 31 Ekim 2018'e kadar devam etmiş olacak.


Ayrıntılar Geliyor...

www.yeniakit.com.tr

ETİKETLER : ENERJİ
Diğer ENERJİ haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ