Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Soylu: İstiyorlar ki S-400 Almayalım

Bakan Soylu, "İstiyorlar ki Türkiye'ye S-400 almayalım, istiyorlar ki Suriye'den PYD ve PKK omzuna aldığı bir havanla istediği gibi Kilis'i, Gaziantep'i istediği noktaya getirebilsin, korkutabilsin. Biz de alıyoruz, almaya da karar verdik. Bu, bir lig daha yukarı çıkmak demektir" dedi.
Bu haber 2018-06-02 02:20:31 eklenmiş ve 249 kez görüntülenmiştir.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziosmanpaşa Sultangazi Sanayici ve İşadamları Derneği'nin düzenlediği iftar programında davetlilere hitap etti. Türkiye'nin büyük ve önemli meselelerinde milletin önemli adımlar attığını vurgulayan Soylu, Türkiye'nin terörle, terör örgütleriyle, uyuşturucuyla mücadele ettiğini söyledi.

Soylu, Türkiye'nin büyük projeler yaptığını hatırlatarak, "Türkiye'nin güçlü olmak ve sözünü dünyaya hakim kılmak gibi çok önemli bir işi var. Bu işi yarım bırakırsak... Bu ülke çok zor zamanlar geçirdi, darbeler, anarşizm, terörizm, ekonomik sıkıntılar... Bizden sonraki nesiller bunu yaşamasın ve bu korkuyu kendisinde hissetmesin istiyoruz. Şu anda istikametimiz iyidir. Tam 1699'dan itibaren, Karlofça'dan itibaren benim memleketim çok yükselmeye çalıştı ama ilk kez 21. asrın başından itibaren yükseliyor. Şimdi güzel bir Cumhur İttifakımız da var. Bu ittifakla beraber Türkiye'de daha geniş bir yelpazede, herkesi kucaklayarak Türkiye'nin geleceğine ve yarına adım atacağız."diye konuştu.

Yurt dışı gezilerinde boynunun hiç yere eğik olmadığını vurgulayan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Fakat karşımda Amerika, İngiltere, Rusya, Almanya, Avrupa'nın birçok ülkelerinin temsilcileri vardı, başlarını yukarı kaldırabilecek bir takatleri olmadı, bu sizin gücünüzdür ve milletin gücüdür. Bunu hep beraber devam ettirmek durumundayız. İstiyorlar ki Türkiye'ye S-400 almayalım, istiyorlar ki Suriye'den PYD ve PKK omzuna aldığı bir havanla istediği gibi Kilis'i, Gaziantep'i istediği noktaya getirebilsin, korkutabilsin. Biz de alıyoruz, almaya da karar verdik. Bu, bir lig daha yukarı çıkmak demektir. Türkiye lig lig yükselmektedir ve bu sizin sayenizde oluyor. 25 Haziran'dan sonra Türkiye'de her şey çok daha güzel olacak.

Biz güzel başlangıçlar yaptık. Selçuklu'yla Malazgirt'te güzel başlangıçlar yaptık. Söğüt'te  Osman Bey'le güzel başlangıçlar yaptık. Cumhuriyetimizle Ankara'da güzel başlangıçlar yaptık. 22. asrın başında Cumhurbaşkanımızla güzel başlangıçlar yaptık. Şimdi güçlü bir parlamento, aynı zamanda güçlü bir hükümet, aynı zamanda güçlü bir Türkiye'yle yine güzel bir başlangıç yapmak istiyoruz. Bilesiniz ki refah, kalkınma, demokrasiyi yükseltme, hukukun üstünlüğünü en iyi noktaya taşıma yolumuz açıktır."

"MHP'NİN AK PARTİ İLE OLAN BİRLİĞİ BİR SÜRÜ İNSANIN ZORUNA GİDİYOR"

MHP Genel Başkan Yardımcıs Ceylan Adan ise Türkiye'nin 15 Temmuz'dan sonra çok büyük bir alçaklıkla muhatap olduğunu belirterek, bu coğrafyada büyük olayların cereyan ettiğini söyledi.

ABD'nin PKK'ya binlerce tır silah gönderdiğini bildiklerini dile getiren Adan, "15 Temmuz'dan sonra her zaman milletin birliğinden, devletin yüceliğinden yana olan MHP, 15 Temmuz'dan sonra birlik ve beraberlik içerisinde her türlü tehlikeyi aşacak noktasında ortaya koyduğu iradeyle Cumhur İttifakı ortaya çıktı." ifadelerini kullandı.

Adan, devletin ve milletin menfaatleri olduğu yerde MHP'nin kendisini ortaya koyan bir geleneğe sahip olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

"Bölücü unsurların barajı geçeceği söylentilerine rağmen MHP'yle bugünkü AK Parti ile olan beraberlik bir sürü insanın zoruna gidiyor. Sebebi şu, bu coğrafya birlik olmadan, milliyetçi olmadan yönetilemez. MHP'nin devlet hayatına intisabından rahatsız olan bölücüler, FETÖ'cüler, dışarıyla bağlantılı olan bütün unsurlar bize karşı savaş ilan etmiş bulunmaktadırlar. Bu savaşı durduracak olan sizlersiniz. Ben inanıyorum ki burada aynı partide olmayabiliriz ama aynı safta olan insanlarız. Aynı safta olmayı, aynı iradeyi ortaya çıkaracak güzel bir beraberliği ortaya çıkaracağına inanıyorum.

www.yeniakit.com.tr

ETİKETLER : GÜNCEL
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ