Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Japonya Harekete Geçti, Tüm Dengeler Değişecek

Japonya, Kuzey Kore'den gelebilecek füze tehditlerine karşı sahillerine ABD yapımı orta erimli Aegis Ashore füze savunma sistemi yerleştirmeye hazırlanıyor.
Bu haber 2018-06-01 22:05:05 eklenmiş ve 249 kez görüntülenmiştir.

Japon haber ajansı Kyodo'da yer alan habere göre, Japonya Savunma Bakanlığı ilk bataryanın ülkenin kuzeyindeki Akita şehrine konuşlandırılma çalışmalarının başlatılması için yerel yöneticilere izin başvurusunda bulundu.


Savunma Bakan Yardımcısı Tatsuo Fukuda, Akita Valisi Norihisa Satake ve Belediye Başkanı Motomu Hozumi'yi arayarak Japon Öz Savunma Güçlerinin, Araya bölgesinde eğitim alanı olarak kullandığı araziye füze savunma sisteminin yerleştirilmesi için zemin etütlerine başlamak istediklerini bildirdi.


YEREL YÖNETİMİN ONAYI ALINACAK


Bakanlık, sistemin konuşlandırılması için yerel yönetimin onayını almak istiyor. Hükümet, aralık ayında Kuzey Kore'den gelebilecek füze tehditlerine karşı Japon Denizi sahiline kıyısı olan iki noktaya orta erimli füze savunma sistemi konuşlandırmaya karar vermişti. Akita dışında ülkenin güneyindeki Yamaguçi idari bölgesine bağlı Hagi şehrine de füze bataryası konuşlandırılması öngörülüyor.

ETİKETLER : DÜNYA
Diğer DÜNYA haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ