Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Karamollaoğlu Neden CHP ile İttifak Yaptıklarını Açıkladı

24 Haziran seçimleri için CHP, İyi Parti ve DP ile ittifak yapan Saadet Partisi cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu yaptığı açıklamada, 'idealler, fikirler uyuştuğu için değil ama yüzde 10 barajına takılmamak için bir araya geldik' dedi.
Bu haber 2018-05-12 09:58:01 eklenmiş ve 427 kez görüntülenmiştir.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Gonca Tokyol’a yaptığı açıklamada: "CHP, İyi Parti ve Demokrat Parti ile kurdukları ‘sıfır baraj ittifakı’yla ilgili olarak, “İdealler, fikirler uyuştuğu için değil ama yüzde 10 barajına takılmamak için ister istemez bir ittifak meydana geldi” diyerek ilkesizlik ittifakını doğruladı.


PEKİ CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ BÜLENT TEZCAN DE DEMİŞTİ?


Tezcan, Kılıçdaroğlu’nun Saadet Partisi ve İYİ Partiyle ilkeler ittifakı doğrultusunda bir ittifaka yeşil ışık yaktığı yönünde haberlerin sorulması üzerine, “Genel başkanımız çok doğru bir şey söyledi. ’Demokrasiyi ayakta tutma, güçlendirme adına ilkeler ittifakı kurabiliriz’ dedi. Yani ilkesiz ittifakı reddediyoruz dedi. Temel sorun ilkelerin belirlenmesidir. Bu da çok zor değildir. Temel anlayış demokrasi, çoğulcu rejim, temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alınması, yargı bağımsızlığı adalet ve huzurun tesis edilmesi toplumsal barışın sağlanması gibi 81 milyon vatandaşımızın hepsinin arzu ettiği ve hepsinin yüreğini soğutacak temel meseleler bu ittifakın esaslı ilkeleri olur. Zaten ilkelerin ortak belirlenmesi önemlidir. Kutuplaşmayı, ötekileştirmeyi reddeden bir büyük buluşmayı tarif eden ilkeler belirlenir. Partileri konuşuyor olmak ilkeleri ikinci plana atar. Onun için önce ilkeleri konuşacağız. O ilkeleri kabul eden yapılanmalar ve partiler ittifakın parçası olurlar. Ama önce partileri tartışmak ilkeleri etkisiz hale getirmek olur. Partileri konuşmayacağız" ifadelerini kullandı.


BOZDAĞ: BU İTTİFAK, İLKELER İTTİFAKI DEĞİL, İLKESİZLER VE İLKESİZLİKLER İTTİFAKIDIR


Bozdağ, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türk siyasetinin hep ahlak ve dürüstlükle güçlendiğini, bundan sonra da ahlak ve dürüstlükle güçlenmeye devam edeceğini ifade ederek, siyasetçileri milletin gönlünde ve seçim sandığında var eden ve güçlü kılanın sahip oldukları ahlak ve dürüstlük olduğunu belirtti.


CHP'nin geçmişte HDP'nin başarısı için dua ettiğini ve destek olduğunu, bugün başkalarının başarısı için duadan ötesini yaptığını ifade eden Bozdağ:


"15 milletvekilini partisinden istifa ettirip başka partiye transferini sağladı. Bu, siyasi ahlaksızlığın en yeni ve en son örneğidir, açık bir siyasi mühendisliktir. Bu kirli ve ahlaksız icraatıyla CHP yönetimi, Cumhuriyetin kurucu partisi CHP'yi bir başka partiye stepne yapmıştır. Bu operasyon, geçmişte Güneş Motel'de ve 28 Şubat sürecinde kurulmuş vekil pazarının 2018'de tekrarı anlamına geliyor mu, gelmiyor mu? Ne dersiniz? CHP yönetiminin ahlaktan, dürüstlükten uzak bu tutumu, bir aldatmadır, bir hiledir. Bu, adı konulmamış bir ittifaktır. Ama bu ittifak, ilkeler ittifakı değil, ilkesizler ve ilkesizlikler ittifakıdır. Bu ittifak, şeffaf, dürüst, ahlaki ve meşru bir ittifak değildir." demişti.

www.yeniakit.com.tr

ETİKETLER : GÜNCEL
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ