Teknik Elektrik Postası - Sektörün Kalbinden

Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin Gazını Aldı

İlhan Kesici, CHP'de Muharrem İnce'nin aday gösterileceğini açıkladı. Peki CHP'de neden Muharrem İnce aday gösterilecek?
Bu haber 2018-05-04 14:40:02 eklenmiş ve 178 kez görüntülenmiştir.

 

İlhan Kesici CHP'nin adayının Muharrem İnce olduğunu iddia etti. Kesici'nin bu açıklaması, aday gösterilmeyince Kemal Kılıçdaroğlu'nun yarınki açıklamasının etkisini azaltmak için yaptığı yönünde yorumlandı.

 

NEDEN MUHARREM İNCE

Parti içi muhalefetin en güçlü ismi olan Muharrem İnce, CHP'de son iki kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı Genel Başkan adayı olmuştu. Kurultaylarda Muharrem İnce Kılıçdaroğlu'nu çok sert bir dille eleştirmişti. İnce, CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklarken, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu "Ben kendime mankafa dedirtmem" sözleriyle eleştirmişti. İnce ayrıca Kılıçdaroğlu'nu parti içinde demokrasiyi uygulamamakla suçlamıştı. Kılıçdaroğlu bu hamlesiyle hem Muharrem İnce'nin gazını almış, hem de parti içindeki en büyük rakibinden kurtulmuş olacak.

 

ANKETLER CHP ADAYININ ŞANSI YOK DİYOR

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce milletvekili adayı olamayacak. Seçimlerden sonra İnce CHP dışında kalma tehlikesiyle karşı karşıya geldi. Şimdiye kadar açıklanan tüm seçim anketlerinde ise CHP adayının kazanma şansı gözükmüyor.

 

KOLTUĞU GARANTİ ALTINA ALDI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tüm adaylık çağrılarına kulağını tıkayarak ve parti içindeki en büyük rakibini CHP dışında bırakarak koltuğunu garantilemiş oldu.

www.yeniakit.com.tr

ETİKETLER : GÜNCEL
Diğer GÜNCEL haberleri
Dergilerimiz
Baş Yazar
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Anket
Dergimizi nasıl buluyorsunuz?
Güzel
Çok Güzel
İdare Eder
Daha iyi olabilir
Beğenmiyorum
© Copyright 2013 Teknik Elektrik. Tüm hakları saklıdır.
ELEKTRİK
AYDINLATMA
TEKNİK BİLGİ
ENERJİ
GÜNEŞ ENERJİSİ
RÜZGAR ENERJİSİ
NÜKLEER ENERJİ
TEKNOLOJİ
GÜNDEM
SİYASET
EKONOMİ
SPOR
EĞİTİM
DÜNYA
DOST SİTELER
ANAHTAR -PRİZ
KABLO ÜRETİCİLERİ
ŞALT ÜRETİCİLERİ